Правоохоронний комітет запропонував законопроєкт, який пришвидшить розслідування справ Майдану
- 5920
Комітет з питань правоохоронної діяльності провів позачергове засідання, на якому розглянув депутатські законопроєкти № 6454 та альтернативний №6454-1 про дотримання розумних термінів кримінального провадження.
Позачергове засідання проходило на доручення голови ВР України Руслана Стефанчука.
На засіданні було рекомендовано відхилити основний та альтернативний. Водночас вирішив внести на розгляд ВР доопрацьований законопроєкт від членів комітету та рекомендував ухвалити документ у першому читанні за основу.
«Комітетський законопроєкт передбачає низку новацій. Зокрема, обов’язкову відеофіксацію окремих слідчих та процесуальних дій, можливість заміни захисника у разі неявки його до суду більше 3-х разів без поважних причин. Крім того, законопроєктом надається можливість проведення судового розгляду, коли з’явився хоча б один із захисників обвинуваченого, якщо таких захисників більше, ніж двоє», – розповів голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас.
Заступник голови комітету від «Слуги Народу» Максим Павлюк розповів, що у доопрацьованій версії документу члени комітету врахували головні ідеї, які були закладені в депутатських законопроєктах.
«У зв’язку із терміновістю розгляду цього законопроєкту і дорученням голови ВР не вдалося ідеально його напрацювати, щоб ухвалити за основу та в цілому. Є багато спірних моментів. Крім того, є необхідність до другого читання застосувати ст. 116 регламенту, яка стосується внесення змін у закон про електронні комунікації, про безоплатну правову допомогу. Також потрібно доопрацювати порядок розгляду і оскарження самої постанови прокурора про тимчасовий доступ», – зазначив він.
Водночас в Офісі генерального прокурора підтримали рішення винести на голосування саме доопрацьований комітетський документ. Він пришвидшить розслідування злочинів, вчинених під час Революції гідності.
«Сама назва законопроєкту – щодо дотримання розумних строків кримінального провадження – для прокуратури стосується не лише термінів досудового розслідування, й термінів судового провадження, де в нас найбільше проблем у справах. Особливо у справах, пов’язаних із розслідуваннями злочинів подій Революції гідності. У справах Майдану є одноепізодні справи, які розглядаються роками на попередньому етапі», – зазначив заступник голови Офісу генпрокурора Максим Якубовський.
У комітеті висловили сподівання на підтримку у парламентській залі доопрацьованого законопроєкту всіма фракціями та групами.