Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Повний Paperless: Парламент зобов’язав держструктури надавати українцям послуги в електронній формі

  • 11286
Повний Paperless: Парламент зобов’язав держструктури надавати українцям послуги в електронній формі

Парламент остаточно ухвалив законопроєкт №5495 про особливості надання електронних публічних послуг. Таким чином, 24 серпня 2021 року Україна ввійде в режим paperless. Цю ініціативу підтримали 238 народних депутати.

Документ розробили у Міністерстві цифрової трансформації.

Наразі українці часто стикаються з ситуацією, коли держорган під різними приводами надає їм лише паперові довідки. Це, своєю чергою, призводить до порушення прав і свобод громадян.

Відтепер держструктури будуть зобов’язані надавати публічні послуги також і в електронній формі.

Водночас державні органи не зможуть вимагати паперові довідки, якщо ця інформація вже є в реєстрах.

Що передбачає законопроєкт:

✅ Вперше запроваджується поняття «електронна публічна послуга».

✅ Електронні процедури прирівнюються до паперових.

✅ Встановлюються чіткі правила надання електронних публічних послуг.

✅ Принцип «мовчазної згоди». Ви отримаєте електронну послугу, навіть якщо у визначений термін інша організація не надіслала необхідну про вас інформацію.

✅Авторежим електронної послуги – надаватиметься без втручання чиновника.

✅ Комплексна електронна публічна послуга. Ви зможете отримати кілька послуг за однією заявою.

Як зазначив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, режим Paperless – це один із етапів реформи цифровізації України. Вона спрямована на поліпшення життя кожного українця.

«Це та реформа, яка дійсно зрозуміла більшості людей. Ми її вітаємо і пропонуємо долучатися до неї в плані законодавчої роботи», – заявив він.

За 1,5 року Україна зробила вагомий крок у цифровізації. До прикладу, 5 млн українців вже активно використовують цифрові паспорти «Дія», а 50% бізнесу в Україні відкривається онлайн. Також карантинні 8 тис. грн виплачувалися виключно онлайн. Але низка державних послуг ще залишаються паперовими.

«Революційний законопроєкт забезпечить можливість надавати всі державні послуги онлайн, ліквідувати довідки та інші непотрібні документи, від яких страждають українці та бізнес, витрачаючи час, нерви та гроші на їхнє отримання. Також він заборонить органам влади вимагати паперові документи. Це дозволить побороти значну корупцію, що існує в сфері державних послуг», – сказав голова парламентського Комітету з питань цифрової трансформації Михайло Крячко від «Слуги Народу».

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що уже понад 70 онлайн-послуг доступні для українців на порталі «Дія». Із впровадженням «paperless» їхня кількість істотно збільшиться.

«Paperless допоможе значно прискорити процес цифровізації України. Якщо раніше ми могли оцифрувати близько 15 послуг за пів року, то тепер їхня кількість збільшиться до декількох десятків. Держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є про неї в реєстрах. А використовуватимуть електронну ідентифікацію фізособи, щоб надати послуги», – розповів він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy