Повноцінне народовладдя – не лише вимога ЄС: Шуляк пояснила, чому слід посилити голос громад в Україні
- 273
Парламент працює над тим, щоб кожен громадянин міг впливати на ухвалення рішень у державі, зокрема й стосовно розподілення місцевих бюджетів.
Про це заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час дискусії на Стратегічному семінарі на тему «Нові виклики та завдання розвитку і відновлення регіонів, формування нової регіональної політики та визначення євроінтеграційних процесів», організованої Українською асоціацією районних і обласних рад за підтримки USAID ГОВЕРЛА.
«Ми бачимо, як сьогодні ухвалюються бюджети на місцях, і на жаль, бачимо хвилю невдоволення – громадяни виходять на вулицю з вимогою виділяти гроші на ЗСУ. Це питання чутливе для всього українського народу. Для нас важливо на рівні комітету створювати такі умови, щоб люди могли впливати на ухвалення рішень, зокрема й тих, що стосуються прийняття бюджетів», – сказала Шуляк.
Вона додала, що необхідність посилювати голос громад в Україні є не лише вимогою Європи, це вимога кожного українця і українки.
«Ми не можемо зараз змінювати Конституцію, але парламент продовжує працювати над важливими законодавчими ініціативами у сфері децентралізації. Зокрема це законопроєкт №4298 про місцеві державні адміністрації, який має забезпечити баланс державного управління водночас не посягаючи на права місцевого самоврядування», – наголосила голова профільного комітету.
За її словами, у цьому процесі одним з основних напрямків є євроінтеграція. І багато роботи парламент вже виконав.
«За результатами звіту щодо первинної оцінки стану імплементації̈ актів права ЄС, до якої було долучено 80 органів держвлади, державних установ, міжнародних проєктів та громадських організацій, на даному етапі 1625 актів права ЄС імплементовано повністю, а 23456 актів права ЄС за попередньою оцінкою не потребують імплементації у ході переговорного процесу. Водночас попереду ще величезна робота – 2739 актів права ЄС підлягають подальшій повній або частковій імплементації», – зазначила Шуляк.
Очільниця «Слуги Народу» наголосила, що Україна не сема на цьому шляху, Міжнародні партнери готові допомагати. Зокрема для нашої держави відкрита можливість брати участь європейських програмах та проєктах на регіональному та місцевому рівнях.
«Звичайно нас ще багато нерозв’язаних проблем, зокрема це стосується кадрової політики, потреби у навчанні та обміні досвідом. Але ми єдині, ми об’єднані і разом подолаємо всі труднощі», – запевнила Шуляк.