Повернення трудових мігрантів є питанням національної безпеки – Леся Забуранна
- 5925
Парламент та уряд роблять конкретні кроки для повернення трудових мігрантів в Україну. Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Трудові ресурси» розповіла народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Леся Забуранна.
«Сьогодні на розгляді Комітету з питань бюджету проєкт закону про впровадження допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів. Він конкретизує дії держави щодо інвестування зароблених трудовими мігрантами коштів у розвиток малого та середнього підприємництва», – повідомила Забуранна.
За її словами, парламент також ініціював закон про запровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом. Він дозволить започаткувати доступну іпотеку у межах максимальних 7% річних та буде стримувати відтік молодих спеціалістів за кордон.
«Люди розумітимуть, що в Україні у них буде шанс придбати квартиру», – вважає депутатка.
Вона нагадала, що у січні 2021 року уряд виділив понад 100 млн грн одноразової грошової допомоги трудовим мігрантам на відкриття власного бізнесу. З урахуванням, що інвестування держави на одну сім’ю становить до 150 тис. грн, на допомогу можуть розраховувати 720 сімей.
«Це є позитивним, але потребує розширення фінансування, щоб залучити більшу кількість людей», – відзначила Забуранна.
Важливим кроком для розвитку малого та середнього бізнесу вона назвала і ініційовану Президентом програму кредитування «5-7-9». Понад 53 млрд грн кредитів видали 33 банки для 20 тис. учасників.
Депутатка зазначає, що з питаннями трудової міграції стикалися всі сусідні країни. Тож на основі їхнього досвіду Забуранна пропонує 7 векторів, які позитивно вплинуть на повернення трудових мігрантів:
- створення додаткових робочих місць, зокрема цьому сприяє Велике будівництво;
- стимулювання виробництва товарів з високою доданою вартістю;
- організація комплексної підтримки мігрантів за кордоном з боку держави;
- реформування та спрощення податкової системи для певних категорій підприємців;
- забезпечення всебічної допомоги трудовим мігрантам, які відкрили бізнес;
- стимулювання розвитку ринку іпотечного кредитування;
- медичний, соціальний захист, пакет страхових послуг.
«Ми маємо дивитися на проблему комплексно і розуміти, що повернення трудових мігрантів є передумовою формування національної безпеки», – відзначила Забуранна.