Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Потужні осередки та зв’язок із регіонами: новий Статут «Слуги Народу»

  • 16061
Потужні осередки та зв’язок із регіонами: новий Статут «Слуги Народу»

Політична партія «Слуга Народу» ухвалила новий статут, який надає широкі повноваження первинним осередкам та посилює зв’язок із регіонами.

Новий статут принципово змінює організаційну структуру партії та передбачає нові вищі керівні органи. Це забезпечить політичну децентралізацію та повноцінний розвиток громад.

«Працювала група юристів, ідеологів, політтехнологів над тим, щоб максимально наблизити систему управління партії до реальності. Тому що статут, який у нас був раніше, був добрий для попередніх етапів розвитку. На тому етапі, на якому ми зараз, потрібні нові кроки», – заявив очільник політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

У партії з’явиться Політична рада, яка розроблятиме тактику і стратегію партії у взаємодії з експертною спільнотою та громадянським суспільством. До неї увійдуть народні депутати із фракції «Слуга Народу», представники виконавчої влади, деякі депутати місцевих рад та пересічні партійці.

Ще один новий орган – Національна рада громад, до складу якої входять голови обласних організацій. Це майданчик, на якому обговорюватимуться проєкти державних рішень стосовно місцевого самоврядування, регіональна політика та обмінюватимуться досвідом регіональні організації.

«Така структура дозволить партії забезпечити максимальну участь членів партії не лише в ухваленні, а й в розробці партійних рішень, формулювати проєкти політичних рішень і обговорювати їхнє ухвалення безпосередньо з депутатами чи міністрами, гнучко реагувати на зміни ситуації», – пояснив Корнієнко.

Також статут передбачає, що голова партії формує секретаріат, який об’єднає партійних експертів. Кожен із них відповідає за окремий напрямок діяльності партії.

Схожа структура керівних органів буде на регіональному рівні: створюються Політична рада області та Рада громад області. До неї входять керівники місцевих організацій «Слуги Народу».

Вперше в історії української політики місцеві організації та первинні осередки отримують від політичної партії широкі можливості. Відтепер осередки можуть бути створені на рівні міст, що не є центрами територіальних громад, а також на рівні сіл, селищ, вулиць кварталів і навіть будинків. Регіональні організації можуть відкликати депутатів місцевих рад за народною ініціативою.

Статут передбачає, що третина державного фінансування партії спрямовується на діяльність місцевих організацій. Кошторис затверджує Національна рада громад за погодженням із головою партії.

Таким чином новий статут запроваджує низку важливих новацій. Партія отримує потужний канал зворотного зв’язку із людьми через партійців на місцях. Вона контролюватиме діяльність депутатів і матиме можливість оперативно отримувати інформацію у разі втрати довіри виборців до депутата.

Також «Слуга Народу» розширює можливість для активних громадян почати працювати на низових рівнях партії та будувати кар’єру в сфері місцевого і державного управління.

«Цими змінами ми хочемо, щоб партія більше відкрилася і дала нові можливості для людей, які прагнуть змін у країні. Ми запроваджуємо такі принципи, які дозволять рухатися партійними щаблями тим, хто дійсно на це заслуговує», – сказав Корнієнко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy