Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Потужне озброєння та оборонна армія: Давид Арахамія про концепцію «укріпленого нейтралітету»

  • 1210
Потужне озброєння та оборонна армія: Давид Арахамія про концепцію «укріпленого нейтралітету»

Ізраїльські військові експерти вважають, що Україні найбільше підходить концепція так званого «укріпленого нейтралітету». Вона передбачає наявність армії, котра може захистити країну, оборонного та ракетного озброєння, «залізних куполів» і можливості швидко мобілізувати резервістів.

Про це в ефірі телемарафону в інтерв‘ю Василю Голованову заявив голова української делегації, очільник фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.

«Ми запросили ізраїльських військових експертів, і вони сказали, що нам найбільше підходить концепція так званого «укріпленого нейтралітету». Вона полягає в тому, що у нас є своя оборонна армія, яка може себе захищати. Тобто все озброєння оборонного характеру, «залізні куполи», ракетне озброєння. І крім цього – можливість дуже швидко мобілізувати резервістів. Як у Швейцарії та в Ізраїлі. Зараз усі передумови для цього у нас є. І ми так і бачимо, що буде армія та ще було мільйон людей, які кожного року раз чи два рази на рік проходять навчання на полігонах», – наголосив він.

Давид Арахамія також розповів про бачення подальшого розвитку подій із переговорним процесом і підписанням безпекового договору.

«Спочатку має бути повне припинення вогню. Ніхто не буде нічого парафувати чи візувати, якщо буде застосовуватися зброя на території України. Потім має бути великий саміт міжнародних партнерів. А перед цим – повне відведення військ. Чи після парафування на саміті має бути повне відведення військ. На позиції, де вони перебували до 23 лютого. І потім уже тимчасове застосування договору. Оскільки інші країни повинні будуть ратифікувати у своїх парламентах цей договір, на це потрібен якийсь час», – зазначив голова української делегації.

Він додав, що остаточне рішення про нейтральний статус для України в обмін на конкретні безпекові гарантії від інших країн будуть ухвалювати українці на загальнонаціональному референдумі.

«Це велика процедура, яка може зайняти не менше, ніж пів року. І ця процедура не може бути реалізована на немирній території. Усі люди, які через війну виїхали з України, повинні повернутися додому… Це має бути свідомий вибір громадян, а не політиків», – підсумував очільник фракції.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy