Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Потрібно скасувати рішення про ліквідацію дитячого центру «Теплий дім» на Прикарпатті – Павло Сушко

  • 7598
  • 1
Потрібно скасувати рішення про ліквідацію дитячого центру «Теплий дім» на Прикарпатті – Павло Сушко

Рішення Івано-Франківської обласної ради про ліквідацію Долинського дитячого будинку «Теплий дім» потрібно скасувати. На цьому під час виїзного засідання ТСК з розслідування порушення прав дітей, що проходить на Прикарпатті, наголосив очільник комісії Павло Сушко від «Слуги народу» .

За його словами, понад місяць тому облрада офіційно вирішила, що «Теплий дім» у травні перейде на баланс Долинської ОТГ. Утім, громада такий центр не зможе утримувати. Адже лише на 2021 рік на потреби закладу необхідно понад 15 млн грн, не враховуючи капітальний ремонт та виплати премій педагогам. Тому це фактично призведе до ліквідації «Теплого дому».

«Ми як народні депутати не допустимо закриття. Є підстави скасувати це рішення. Будемо комунікувати щодо цього з облрадою. Або правоохоронні органи мають вивчити цю ситуацію. Ми вже бачимо, що не було підстав ліквідувати заклад. Не було підстав облдержадміністрації виносити це питання на сесію облради», – пояснив він.

Також Павло Сушко закликав керівництво області провести службове розслідування, щоб з’ясувати, хто та з яких мотивів готував рішення про ліквідацію закладу.

«Це не є тиском. Але є проблема – люди, які повинні відстоювати права дітей та стояти на їх захисті, навпаки їх погіршують», – зазначив очільник ТСК.

Під час виїзного засідання Павло Сушко особисто перевірив умови, в яких функціонує «Теплий дім».

Проживання вихованців у будинку максимально схоже до сімейного. У їхньому розпорядженні є комфортні ліжка і тумби. Там чисто та тепло. У гігієнічній зоні є кілька душових кабін. У «Теплому домі» – сучасна кухня та власна пральня.

Заклад розташований на 5 га землі. На території є фруктовий сад, басейн, велика тренажерна зала та поні, які сприяють покращенню стану дітей. А влітку діти можуть проводити вільний час у відремонтованих альтанках.

У штаті «Теплого дому» є реабілітолог та педіатр. Також дітки можуть займатися танцями чи співом.

Наразі у центрі перебуває 31 дитина-сирота та 16 дітей з інвалідністю. Якщо заклад ліквідують, усіх вихованців розподілять по інших закладах. Зокрема в обласний центр соціальної підтримки в м. Тлумач, де інспекція з представників ТСК на чолі з Павлом Сушком виявила низку порушень прав дитини.

Відвідування спеціальних закладів освіти вже довело, що одним із перших проміжних рішень парламентської слідчої комісії має бути внесення змін до стратегії реформи деінстуціалізації, розповів очільник ТСК. Адже дітям-сиротам та дітям з інвалідністю необхідно надавати найкращі умови.

«Реформа передбачає закриття спеціальних закладів освіти. В одну стратегію «намішали» кучу закладів, де навчаються діти з інвалідністю, діти-сироти, діти з батьками і без, діти у складних життєвих обставинах. Потрібно було розділити ці категорії», – заявив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Иаріанна
Иаріанна
3 роки тому

Дякуємо Павлу Сушко,Юрію Павленко , Олені Вінтоняк та усім членам ТСК за підтримку, позитивну оцінку роботи Теплого Дому, та за сприяння щодо збереження закладу і дотримання прав дітей!

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy