Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Посилення захисту від ворога без оголошення війни: Рада удосконалила систему територіальної оборони

  • 7208
Посилення захисту від ворога без оголошення війни: Рада удосконалила систему територіальної оборони

Парламент остаточно ухвалив президентський законопроєкт №5557 про основи національного спротиву. Цей документ урегульовує розвиток територіальної оборони, організації руху опору і відповідної підготовки громадян України до національного спротиву.

Також Рада підтримала законопроєкт №5558, який є невід’ємною частиною №5557. Він передбачає збільшення чисельності військових на 11 тис.: 10 тис. – для військ територіальної оборони і 1 тис. – для сил спеціальних операцій.

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що оновлення системи національного спротиву є важливим для зміцнення обороноздатності України. Адже через війну, яка триває, держава повинна підготуватися до відсічі активної фази агресії у будь-який момент.

«Що більше людей володіють базовими навичками, пов’язаними зі службою в армії та захистом країни, то краще буде для нас усіх. Є приклади країн, які дуже гарно цю систему інтегрували – від Швейцарії до Ізраїлю, це все допомагає їм свою обороноздатність зміцнювати», – заявив він.

Як пояснив голова Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич, територіальна оборона організовувалась і раніше. Але в умовах російської агресії це питання потребує суттєвих змін, урахування досвіду країн-членів НАТО.

Зокрема врегульовуються розвиток системи територіальної оборони, організації руху опору, підготовки громадян України до національного спротиву.

Сили територіальної оборони виводяться зі складу Сухопутних військ ЗСУ і отримають окреме фінансування.

«Роками питання впорядкування територіальної оборони ігнорувалося й відкладалося. Саме тому Президент ініціював проєкт, який розроблений для реалізації положень стратегічних документів у сфері національної безпеки і оборони та визначення засад національного спротиву. В умовах оборони від агресивних дій РФ нам потрібна всеохоплююча система підготовки до спротиву в разі загострення ситуації», – зазначив Олександр Завітневич.

Крім того, оновлення системи нацспротиву дозволить законодавчо врегулювати питання застосування зброї військовослужбовцями Сил територіальної оборони ЗСУ і членами добровольчих загонів територіальної оборони навіть без реального оголошення стану війни, наголосив представник Президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

«Коли ми стикнулися з агресією у 2014 році, у нас була відсутня правова база, яка дозволяла в межах тодішнього АТО виконувати функції ЗСУ та іншими військовими формуваннями щодо застосовування зброї в умовах гібридної війни. Для того, щоб наші військові та добровольчі формування, які мають намір захистити державу, мали можливість це робити без побоювань негативних наслідків, і потрібне законодавче регулювання», – розповів він.

Водночас заступниця голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла наголосила, що завдання держави – давати тисячам українцям необхідні оборонні навички та можливості боротися проти агресора, не вступаючи до лав ЗСУ.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy