Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Посилення захисту права на освіту українських дітей у країнах ЄС: Павло Фролов про саміт у Мюнхені

  • 190
Посилення захисту права на освіту українських дітей у країнах ЄС: Павло Фролов про саміт у Мюнхені

Україна разом з державами Європейського Союзу розробляє дієві механізми з посилення захисту права на освіту українських дітей за кордоном та збереження їхньої української ідентичності.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова ТСК Верховної Ради з питань захисту прав ВПО та інших осіб Павло Фролов за результатами Міжнародного освітнього саміту, що відбувся у Мюнхені.

«Разом із керівниками та представниками міністерств освіти України, Чехії, Австрії та федеральної землі Німеччини – Баварії обговорили можливі рішення з посилення захисту права на освіту майже 1,4 млн українських дітей, які отримали тимчасовий прихисток від війни в країнах ЄС. Підсумок саміту – українським дітям за кордоном потрібна інтеграція та адаптація, а не асиміляція», – розповів парламентар.

Як наголосив Павло Фролов, українські діти за кордоном є величезним потенціалом для розвитку України.

«І для збереження та посилення їхніх зв’язків з Україною ми докладатимемо максимальних зусиль. Тим містком між Україною та учнями є якраз українська освіта, адже від того наскільки довго учні залишатимуться в українському контексті залежатиме і їхнє рішення повернутися в Україну чи залишитися за кордоном», – акцентував народний депутат.

За його словами, питання доступу таких дітей і включення їх до української освіти виходить далеко за межі питання освіти.

«Міжнародна організація праці вже оцінює нестачу робочих рук у величезні 8 мільйонів для післявоєнної відбудови України. Отже повернення українських дітей на Батьківщину є вкрай важливим для успішного функціонування держави у післявоєнний період», – переконаний Фролов.

Під час спілкування з депутатами з Бундестагу на полях саміту Павло Фролов зазначив, що для посилення захисту прав на освіту українських дітей за кордоном важливо, зокрема, включити українську мову до переліку іноземних мов, які можуть обрати учні як другу іноземну мову країн перебування.

«Не менш важливим є й особливий підхід та підтримка дітей, які зазнали травматичного досвіду через війну або повернулись з тимчасово окупованих територій, яка б включала надання психологічної допомоги та адаптації, а також роботу із соціальними педагогами», – зауважив народний депутат.

Крім того, додав він, необхідно створити у вищих навчальних закладах Німеччини та інших країн спеціальності перекладача з німецької (іншої іноземної) саме на українську мову, щоб виключити використання перекладачів з або на російську.

Як вдалий кейс, Павло Фролов українську громадську школу в Мюнхені Schule-UA, яку відвідала українська делегація. Її відкрили в 2022 році на базі німецької громадської організації Schlau-Schule для підлітків-біженців війни.

«Побачили понад 100 щасливих українських учнів, які не лише зберігають Україну в серці та працюють на поширення та популяризацію України серед своїх однолітків, а і демонструють неабиякий прогрес у навчанні як українських предметів, так і німецької мови». – розповів Павло Фролов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy