Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Попри війну фінансування освіти зростатиме

  • 214
Попри війну фінансування освіти зростатиме

У 2024 році видатки бюджету на освіту зростуть на понад 20 млрд грн порівняно з минулим роком та складуть більш ніж 170 млрд грн. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Виплати українським освітянам будуть підвищені на 21%. Також виділяємо 2,5 млрд грн, на облаштування укриттів, 1,5 млрд грн на Нову українську школу», – повідомив очільник уряду.

Він додав, що також заплановане фінансування модернізації шкільних їдалень на рівні 1,5 млрд грн та на 1 млрд грн на придбання шкільних автобусів.

Крім того, за словами прем’єра, цьогоріч стартує масштабна реформа вищої освіти.

«Зараз є навчання «на бюджеті» і за контрактом. Ми пропонуємо змінити такий підхід, аби охопити державною підтримкою якнайбільше студентів. У майбутньому студенти зможуть навчатись за рахунок державного замовлення, державних грантів, пільгових кредитів, а також на контрактній формі навчання», – пояснив Шмигаль.

Він зазначив, що державне замовлення – це повністю безоплатне навчання студента за бюджетні кошти.

«Одночасно ми запроваджуємо модель державних грантів, які дозволять повністю або частково покрити витрати на навчання. Зараз 60% студентів навчається на контракті. Наша мета – щоб навпаки, понад 60% студентів отримували різні види державної підтримки», – наголосив очільник уряду.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy