Політиканство і хайп опозиції протиставляються конституційним цінностям і національним інтересам України – Федір Веніславський про конституційне подання «Батьківщини» та «ЄС»
- 11087
Фракції «Батьківщина» та «Європейська Солідарність» відверто демонструють зацікавленість у тому, щоб Конституційний Суд під керівництвом Олександра Тупицького продовжував продукувати неконституційні та антидержавні рішення.
Про це заявив народний депутат, представник Президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський, коментуючи конституційне подання «Батьківщини» та «Європейської Солідарності». В ньому народні депутати оскаржують конституційність указів Володимира Зеленського щодо скасування указів президента-втікача Віктора Януковича про призначення суддями КСУ Тупицького і Касмініна.
«Загалом це й не дивно, оскільки саме лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко звертався до КСУ із поданням щодо неконституційності закону України про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України», – зазначив Федір Веніславський.
Підписавши конституційне подання, народні депутати від «Батьківщини» та «Європейської Солідарності» продемонстрували, що вони схвалюють і підтримують пана Тупицького, який неодноразово вчиняв дії на шкоду інтересам національної безпеки, територіальної цілісності та державного суверенітету України, вважає Представник Президента у Конституційному Суді.
«Учорашнє подання є дуже красномовним підтвердженням того, хто є реальними бенефіціарами та вигодонабувачами антидержавної, антинародної діяльності пана Тупицького і пана Касмініна, які були призначені президентом-утікачем Януковичем і які використовували КСУ для ухвалення рішень, потрібних явно не українському народові», – констатував Федір Веніславський.
Він також наголосив: немає побоювань, що КСУ може визнати укази Володимира Зеленського неконституційними, адже їх видано у межах повноважень Президента України, на основі й на виконання Конституції і законів України. Оспорювані укази В.Зеленського видані на основі ст.102 Конституції України, на виконання рішення РНБО і відповідно до законів України про національну безпеку та про РНБО.
До того ж Президент України, як і будь-який орган державної влади, має право скасовувати видані раніше правові акти глави держави. Тим більше, що саме таку юридичну позицію сформулював Конституційний Суд України у своєму рішенні від 28 серпня 2020 року N9-р, визнавши неконституційним указ Петра Порошенка про призначення Артема Ситника Директором НАБУ, зазначив Федір Веніславський.
«При цьому сам факт конституційного подання до КСУ підтверджує визнання юридичної сили указу Президента Зеленського. А отже, цей указ є обов’язковим до виконання всіма суб’єктами. Окрім того, пан Тупицький і пан Касмінін звернулися з адміністративним позовом до Верховного Суду, тим самим підтвердивши, що визнають чинність цього указу. І усвідомлюють, що на цей момент вони вже не є суддями КСУ», – підсумував представник Президента в Конституційному Суді.