Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Політична позиція, забезпечення армії, соціальний захист: Як працює ВРУ під час війни

  • 928
Політична позиція, забезпечення армії, соціальний захист: Як працює ВРУ під час війни

Політична позиція Верховної Ради, діяльність оборонної сфери під час воєнного стану, соціальна підтримка тимчасово переміщених осіб – це три головні напрямки законодавчої роботи парламенту в умовах воєнного стану.

Про це розповів голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю УП.

«По-перше, політична позиція Верховної Ради. Це дуже важливо, тому що ми ухвалили низку постанов і про засудження Російської Федерації, і про визнання її дій геноцидом, і цілу низку звернень до світових парламентів. Ми це все ухвалили як політичну складову діяльності Верховної Ради», – розповів він.

Другий блок – низка законодавчих актів, які деталізують ту чи іншу діяльність під час воєнного стану.

«Зокрема, це питання, які стосуються підтримки оборонної сфери, підтримки військових, бюджетування, питання закупки, розмитнення, ПДВ і всіх інших речей, які пов’язані з нашою військовою справою. Також це фінансово-економічний блок. Ми ухвалили всі можливі і доступні преференції, зняли питання податкових перевірок, зняли питання, пов’язані з бюрократичними нюансами щодо діяльності підприємців. Ми зробили все для того, щоб сьогодні країна могла жити в умовах воєнного стану», – зазначив спікер парламенту.

Руслан Стефанчук наголосив на тому, що частина країни, яка, слава Богу, не має ані тимчасової окупації, ані воєнних дій, має підтримувати всю іншу частину країни, працювати, вести бізнес, сплачувати податки, тому що інакше нічого не буде.

Третій блок – це питання соціального захисту.

«Дуже багато законодавчих актів ухвалили і щодо тимчасово переміщених осіб, і щодо соціальної підтримки тимчасово переміщених. Ви знаєте, що спочатку ми видавали по 6,5 тисяч гривень. Після цього ухвалили закон, яким дали можливість отримати 3 тисячі на дитину, 2 тисячі на іншу особу, компенсації за житло», – звернув увагу Руслан Стефанчук.

Окрім цього, депутати ухвалили велику кількість документів, які допомагають правоохоронним органам і судовій системі. Зокрема, парламент ввів в Кримінальний кодекс питання колабораційної діяльності, визначив низку особливостей діяльності в межах Кримінально-процесуального кодексу.

А також найближчим часом Рада проголосує закон, який стосується залучення Міжнародного кримінального суду, щоб надати йому інструментарій для проведення розслідування на території України щодо геноциду, воєнних злочинів, невиправданої агресії та інших.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy