Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Покарати рф за злочин агресії зможе спецтрибунал із мандатом ООН – Арсеній Пушкаренко

  • 130
Покарати рф за злочин агресії зможе спецтрибунал із мандатом ООН – Арсеній Пушкаренко

Україна вимагає створити спеціальний трибунал із мандатом ООН для покарання рф за злочин агресії. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«У 7-му пункті Формули миру, запропонованої Президентом Володимиром Зеленським, йдеться про відновлення справедливості. Має бути відповідальність рф і компенсація за скоєні злочини. Про це ж зазначається і в Резолюції Генасамблеї ООН», – нагадав парламентар.

За його словами, наразі є дві концепції, як притягнути агресора до відповідальності, але Україну вони не влаштовують.

«Перша – це судовий процес на підставі національних законодавств, де будуть залучені прокурори, судді з різних держав. Хоч юридично це можливо, однак нас такий варіант не влаштовує, бо немає впевненості, що цей суд зможе притягнути посадовців із найвищим імунітетом. Йдеться про путіна, лаврова та інших політичних керівників росії», – пояснив Пушкаренко.

Він додав, що другий варіант – це Міжнародний кримінальний суд, який працює на основі Римського статуту. Його ратифікували багато країн світу, де путіна мають заарештувати на підставі ордера від МКС.

«Це ордер за депортацію наших дітей, який також отримала марія львова-бєлова, уповноважена при президентові рф з прав дитини. Однак МКС не судить за злочини агресії. Тому ми сьогодні вимагаємо спеціальний трибунал із мандатом ООН», – наголосив заступник голови профільного комітету.

Він нагадав, що такий трибунал діяв із 1993-го до 2017-го року і був утворений рішенням Радбезу ООН щодо колишньої Югославії.

«Він мав спеціальний мандат, визнавався всіма, і тодішнє військово-політичне керівництво країн колишньої Югославії понесло кримінальну відповідальність і відбувають або відбували тюремні терміни за злочини агресії та геноциду», – сказав Пушкаренко.

Він зауважив, що Україні важливий голос кожної держави, щоб створити спецтрибунал, який матиме широкий мандат, та притягнути росію до відповідальності саме за злочини агресії.

«Президент України, команда на чолі з Андрієм Єрмаком, увесь дипломатичний корпус продовжують доводити, що тільки спецтрибунал із мандатом ООН може притягнути до відповідальності все вище політичне і військове керівництво рф», – підсумував Пушкаренко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy