Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Покарання за розповсюдження пакетиків: до 34 тисяч грн штрафу

  • 9943
Покарання за розповсюдження пакетиків: до 34 тисяч грн штрафу

Україна обмежує обіг пластикових пакетів. Відповідний законопроєкт у другому читанні підтримали 297 депутатів.

«Це перший крок на шляху до мінімізації наших відходів і створення можливостей для вторинної переробки. Дійсно складно працювати з пластиковими пакетами, адже в них може бути короткий «термін життя» – 10 хв, але потім, упродовж 100 років вони будуть розкладатися в природі. І розкладатися – це у кращому випадку, у гіршому – тварини і птахи можуть сприймати їх як їжу і гинути від цього. Це недопустимо! Так, законопроєкт визначає правові та організаційні засади обігу пластикових пакетів, упорядковує відносини, що виникають під час розповсюдження пластикових пакетів на території України, а також стимулює розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів», – сказав заступник голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Маріковський.

Зазначимо, що цей документ не є абсолютною забороною пластикових пакетів, але обмежує їхній обіг. Скорочення використання передбачається в тих місцях, де є можливість замінити на екологічніші альтернативи.

За розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів; тонких пластикових пакетів; оксорозкладних пластикових пакетів, крім надтонких пластикових пакетів визначеного розміру, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду – накладаються штрафи від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн. За повторне порушення протягом трьох років – від 17 тис. грн до 34 тис.

За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – від 1700 до 3400 грн, а за повторне порушення протягом трьох років – від 3400 до 8500 грн.

Як відомо, 24 жовтня 2018 року Європейський парламент остаточно заборонив цивільний обіг окремих видів продукції з пластику. Таке рішення викликано загрозою глобальної екологічної катастрофи.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy