Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Площу зрошуваних земель на Півдні планують збільшити втричі – на 1 млн га

  • 8801
Площу зрошуваних земель на Півдні планують збільшити втричі – на 1 млн га

У межах комплексної програми з відновлення зрошення за наступні 3-5 років площу зрошуваних земель планують збільшити на 1 млн гектарів.

Про це йшлося під час виїзних слухань Комітету з питань аграрної та земельної політики на Одещині. До обговорення долучилися депутати профільного комітету, представники місцевої влади, Міністерства аграрної політики та Державного агентства водних ресурсів.

«Якщо подивимось на комплексну програму відновлення зрошення по всій території країни, видно, що можна її збільшити за наступні 3-5 років на додаткових 1 млн гектарів. Тобто втричі більше, ніж маємо на сьогодні. Додаткових 250 тисяч вдасться реалізувати за 2022-2023 рік. Ще додаткових плюс 750 тисяч – за 5 років», – повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Тільки на Одещині площа зрошуваних земель може зрости на понад 200 тис. гектарів, додав заступник міністра.

Під час виїзних комітетських слухань депутати ознайомились з пілотними проєктами реконструкції і модернізації меліоративних систем на Одещині, а також обговорили з аграріями законопроєкт № 5202-д про організації водокористувачів та стимулювання меліорації земель.

Він передбачає створення неприбуткових організацій водокористувачів (об’єднання аграріїв) та передачу їм об’єктів меліоративних систем. Законопроєкт ухвалений за основу і готується до прийняття у другому читанні.

«Кілька років поспіль на Одещині була велика посуха. Наш комітет допоміг аграріям компенсувати деякі збитки, але потрібне більш комплексне вирішення проблеми. Зараз програма по оновленню зрошення у нас на першому місці. Ми поспілкувалися з аграріями, представниками Держводагентства – хочемо зрозуміти, які моменти необхідно підкоригувати в законопроєкті №5202-д. Ухвалення документа дуже чекають аграрії, адже його реалізація забезпечить збільшення врожайності, прибутковості підприємств, зростання кількості робочих місць», – пояснив заступник голови Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Степан Чернявський.

Голова підкомітету з питань інновацій та інфраструктури в сфері агропромислового комплексу Олександр Гайду наголосив, що від модернізації об’єктів меліоративної інфраструктури в Україні залежить рівень урожайності та рівень економіки країни.

«На жаль, показники 2020 року на Одещині є невтішними, адже через засухи в області загинуло 500 тисяч гектарів посівів сільськогосподарських культур, що завдало 6,5 мільярдів гривень збитків понад тисячі виробників. Для того, аби змінити це прикре становище, ми повинні відбудовувати меліоративні системи й розширювати їх із залученням приватного та державного капіталу», – вважає депутат.

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський розповів про інші законопроєкти, над якими нині працюють народні обранці. Зокрема це питання консолідації на полях, а також реформа Держводагенства.

«Крім законопроєкту №5202-д, працюємо також над реформою Держводагенства, перетворення національного оператора в якусь зрозумілу форму для банків, для учасників ринку. Це дасть їм змогу кредитуватися, залучати більше грошей. Якщо за півроку у Верховній Раді вдасться ухвалити ці законопроєкт – це буде найбільша реформа водних ресурсів за весь час незалежності країни. Вона дасть стимул приватному бізнесу. Аграрії будуть мати надію, будуть мати роботу і результат», – каже Микола Сольський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy