Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Плюс 3,9% до ВВП у 2024 році: Олена Шуляк розповіла про ефект «Велбуду»

  • 10340
Плюс 3,9% до ВВП у 2024 році: Олена Шуляк розповіла про ефект «Велбуду»

Масштабні державні інвестиції в інфраструктуру у період кризи та рецесії стали ефективним інструментом для пом’якшення негативних впливів на економіку. Про це заявила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час круглого столу «Інфраструктурна розбудова України» у Києві.

«Коли аналізують, наскільки здорова економіка країни, звертають увагу на відсоток будівництва відносно всього ВВП держави. Якщо дивитися на частку будівництва у ВВП європейських країн, то це – 5-7%, інколи 9%. В Україні цей показник у 2019 році складав трохи більше 2%. Зараз він вже майже 2,9%. За прогнозами, до 2024 року він складатиме 3,9% до ВВП», – зазначила вона.

Олена Шуляк звернула увагу, що Велике будівництво зараз охоплює низку напрямів інфраструктури: дороги, мости, залізницю, водний транспорт, туризм. Але починалася програма з ремонту 138 км ділянки дороги Маріуполь – Запоріжжя у 2019 році.

«Ця дорога будувалася не перший рік. 2019 року було ухвалено рішення проводити перший інвестиційний форум не у Києві, а на сході – в Маріуполі. І коли проаналізували, як гості добиратимуться до форуму, якраз ця дорога Маріуполь – Запоріжжя була надзвичайно розбита. Було поставлено завдання швидко капітально відремонтувати 138 км. І цю ділянку оновили за 68 днів», – нагадала вона.

А за 2 роки, додала очільниця партії «Слуга Народу», завдяки Великому будівництву збудували чи відремонтували 13 тис. км державних та місцевих доріг.

Вже оновлено 560 мостів, а до 2024 року до нормального стану доведуть 810 мостів.

«В Україні залишився пам’ятник корупції – запорізький міст, який 15 років будувався. Міст став довгобудом. Кожен новий очільник уряду приходив і казав, що за 5 років ми добудуємо його. Потім приходив новий, а міст так і стояв недобудований. До 2022 року цей довгобуд буде нарешті закінчений», – запевнила Олена Шуляк.

Наступного року держава фокусуватиме увагу зокрема на розвитку внутрішніх авіаперевезень. У Чернівцях, Полтаві, Борисполі завершиться зведення нових термінальних комплексів.

Водночас парламент має ухвалити законопроєкт про зниження ставки ПДВ на внутрішні авіаперельоти до 7%. Це здешевить авіаквитки всередині країни.

«За нашими аналізами, кожні 100 млн доларів інвестицій в галузь буде давати майже 1% зростання ВВП», – сказала Олена Шуляк.

Очільниця партії «Слуга Народу» звернула увагу, що у 2022 році в межах Великого будівництва почнеться оновлення національних парків. Вони стануть справжніми туристичними магнітами.

«У них буде не лише інфраструктура, яка включає паркінг і локації для кемпінгу. Розроблять маршрути, якими буде пізнавально пройтися та проїхатися. Наступного року на туристичну галузь передбачено 1 млрд грн. І, думаю, 500 млн грн будемо додатково точково залучати», – повідомила вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy