Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Після пенсійної реформи українці зможуть розпоряджатися накопиченнями та передавати їх у спадок – Галина Третьякова

  • 9660
Після пенсійної реформи українці зможуть розпоряджатися накопиченнями та передавати їх у спадок – Галина Третьякова

Законопроєкт № 2683 про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення передбачає, що з 2026 року кожна людина сама вирішуватиме, куди подіти кошти, накопичені на її персональному рахунку. Їх можна буде залишити в Уповноваженому пенсійному фонді чи обрати приватну інституцію – банк, який має пенсійний депозит чи приватний пенсійний фонд.

Про це розповіла голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова в інтерв’ю Главкому.

«За 2022 рік уряд має утворити Уповноважений пенсійний фонд. Кабмін визначить управителів активами у цьому фонді. У 2023-2026 роках не менш ніж 80% накопичених грошей будуть інвестуватися в облігації внутрішньої державної позики України. Цей Уповноважений пенсійний фонд відкриє рахунки для кожного громадянина, який на сьогодні є найманим працівником і якому менше 55 років», – пояснила концепцію реформи Галина Третьякова.

За її словами, впродовж 2023-2025 років існуватимуть два джерела накопичення: за рахунок ЄСВ і за рахунок співфінансування коштів державного бюджету.

«Співфінансування за рахунок коштів державного бюджету: у 2023-му році 1%, у 2024 році – 1,5%, у 2025-му – 2%. Іншими словами, внесок, який робитиме за працівника його роботодавець, буде дублюватися з держбюджету. І виходить, що в перший рік на відкритих рахунках накопичуватиметься 2%, у другий рік – 3%, у третій (тобто у 2025 році) – 4%», – додала очільниця профільного комітету.

Якщо у людини на рахунку накопичувалась певна сума коштів, однак вона не дожила до пенсії, передбачена можливість спадкування накопичень.

«Або відповідно до Цивільного кодексу, або людина може призначити когось. Причому є два механізми використання цих коштів: або для негайного використання, або ж для пенсійного забезпечення спадкоємця», – зазначила Галина Третьякова.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy