Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Пільги чорнобильцям та допомога ветеранам війни: у Житомирі депутати від «Слуги Народу» обговорили проблемні питання у сфері соціального захисту

  • 4885
Пільги чорнобильцям та допомога ветеранам війни: у Житомирі депутати від «Слуги Народу» обговорили проблемні питання у сфері соціального захисту

Народні депутати від «Слуги Народу» провели робочу нараду щодо проблемних питань у сфері соціального захисту та ознайомилися з роботою Житомирського міського центру зайнятості.

Зустрічі відбулися в рамках дводенного виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у Житомирській області.

Народні депутати, представники місцевої влади, Житомирського міського центру зайнятості обговорили питання допомоги та соціального захисту постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранам АТО/ООС, а також – ситуацію на місцевому ринку праці.

Голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко розповів про законопроєкти, спрямовані на соціальний захист громадян, над якими наразі працює профільний комітет.

Законопроєкт №4389 про захисників / захисниць України та членів їхніх сімей підвищить рівень державної підтримки ветеранів війни та членів сімей загиблих.

«Це державна підтримка для захисників України на ринку праці, переваги під час працевлаштування на державну службу, додаткові медичні гарантії, право на психологічну підтримку, програми кредитування житла та компенсації за купівлю житла, підтримка здобуття вищої та професійної освіти, компенсація за надання соціальних послуг тощо», – пояснив Анатолій Остапенко.

Наразі робоча група, яку він очолює, займається доопрацюванням законопроєкту.

Депутат також розповів про законопроєкт №4160, який має підвищити мінімальний розмір допомоги по безробіттю для учасників бойових дій. Допомога по безробіттю не може бути нижче двократного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

Голова підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Олег Арсенюк наголосив на важливості ухвалення законопроєкту №4555, який повертає так звані «чорнобильські пільги», які відмінили у 2014 році.

Вже з 1 січня наступного року пенсії близько 40 тисячам чорнобильців підвищаться на суму від 800 грн до 4 тисяч гривень залежно від групи інвалідності. Наразі законопроєкт ухвалений у першому читанні, незабаром депутати планують ухвалити документ в цілому.

Голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу», народний депутат Арсеній Пушкаренко нагадав, що Житомирська область – одна з тих, що найбільше постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тут проживає більше 233 тисяч постраждалих громадян. Нині в області є низка проблем, які потребують негайного вирішення.

Зокрема пріоритетним питанням є медичне обслуговування. Наразі в області, де налічується найбільша кількість пацієнтів з онкологічними захворюваннями, відсутній лінійний прискорювач.

«Ганьба, що за 30 років незалежності в Житомирській області, найбільш постраждалій від Чорнобильської катастрофи, нема лінійного прискорювача. Але згідно з дорученням Президента він має з’явитися на Житомирщині. Це відповідальність ОДА», – наголосив Арсеній Пушкаренко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy