Підвищення податків: що передбачає доопрацьована версія законопроєкту
- 391
Парламент готується розглянути законопроєкт №11416-д про наповнення державного бюджету за рахунок податкових надходжень. Про основні його положення розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань оподаткування податком на додану вартість Олексій Леонов.
«Законопроєкт про збільшення податків – це важке рішення, проте з огляду на ситуацію в країні – це необхідність», – констатував Леонов.
Водночас він наголосив, що це тимчасове рішення, яке діятиме на період до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан.
За його словами, Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики після обговорення рекомендував ухвалити законопроєкт №11416-д у другому читанні.
Основні положення документа:
✅ Підвищення військового збору з доходів фізичних осіб (заробітної плати, дивідендів, додаткового блага тощо) з 1,5% до 5%;
✅ ФОПи на єдиному податку 1, 2 та 4 груп зобов’язані щомісячно сплачувати військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати;
✅ Для платників єдиного податку третьої групи встановлюють ставку військового збору в розмірі 1% від доходу;
✅ Запровадження податків на прибуток для фінансового сектору. Ставка податку на прибуток для банків за 2024 рік – у розмірі 50%. Для небанківських фінансових установ (крім страховиків) ставка на прибуток дорівнюватиме 25%. Для них оподаткування буде здійснюється з 1 січня 2025 року.
Серед інших важливих нововведень – щомісячне звітування щодо ПДФО. Це потрібно для запровадження механізму економічного бронювання. Також передбачене звільнення від оподаткування доходів, отриманих в межах «Зроблено в Україні», тобто кешбек буде звільнено від оподаткування.
«Вважаю, що законопроєкт з огляду на потреби фінансування сектору безпеки та оборони треба приймати. Однак одночасно треба розглянути, як компенсувати додаткове навантаження для українських підприємців. Для цього є пропозиція від нашого Комітету в бюджеті на наступний рік збільшити на 2 мільярди фінансування доступних кредитів «5-7-9%», та на 422,3 мільйона гривень – державну програму грантів для створення або розвитку бізнесу», – підсумував Леонов.