Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Підвищення пенсій, зарплат та стипендій – основні показники Держбюджету-2022

  • 10241
Підвищення пенсій, зарплат та стипендій – основні показники Держбюджету-2022

Уряд затвердив проєкт Держбюджету на 2022 рік та направив його на розгляд до Верховної Ради.

«Ключові пріоритети залишилися незмінними – медицина, освіта, армія, інфраструктура, соціальні програми, діджиталізація, підтримка підприємців та економіки», – прокоментував документ прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він зазначив, що з 1 березня 2022 р. стартує індексація всіх пенсій, а з 1 жовтня 2022 р. пенсіонерам 70-75 років будуть встановлені додаткові щомісячні доплати до 300 грн. Ця норма діятиме для тих, чия пенсія менша за середню зарплату за 2020 р.

Прем’єр нагадав, що з жовтня цього року пенсіонери у віці 75-80 років почнуть отримувати доплати до 400 грн, а з минулого року виплати 500 грн отримують люди старше 80 років.

«Це продовження системної політики встановлення більш справедливих соціальних виплат. Всі кроки зі збільшення пенсій, які ми робили, продовжимо й у 2022 році», – запевнив Денис Шмигаль.

Загалом бюджет Пенсійного фонду збільшиться на 31 млрд грн, зокрема на доплати військовим пенсіонерам передбачено 10,6 млрд грн, перерахунок пенсій чорнобильцям – 2,5 млрд грн.

Також за рахунок збільшення видатків на медицину зростуть зарплати лікарів та середнього медичного персоналу.

«Це дає змогу у 2022 році встановити мінімальну зарплату лікаря на рівні 20 тис. грн. Таке завдання ставив перед нами Президент, і ми його виконуємо», – сказав прем’єр.

Крім того, за словами Дениса Шмигаля, у наступному році зростуть зарплати освітян, стипендії студентів, а також збільшиться грошове забезпечення наших військових.

«Зменшення дефіциту бюджету до 3,5%, зменшення державного боргу, зростання зарплат, стабільний курс гривні, зниження інфляції, рекордний за останні 10 років рівень зростання ВВП – результат наших реформ», – констатував прем’єр.

Також він зазначив, що головний кошторис країни вперше за всі роки незалежності створений на основі трирічної Бюджетної декларації та містить основні ідеї Національної економічної стратегії до 2030 року.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy