Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Підтримка місцевого самоврядування: Роксолана Підласа про законопроєкт щодо відновлення середньострокового планування місцевих бюджетів

  • 95
Підтримка місцевого самоврядування: Роксолана Підласа про законопроєкт щодо відновлення середньострокового планування місцевих бюджетів

Комітет Верховної Ради з питань бюджету рекомендує парламенту ухвалити в першому читанні законопроєкт №11131 стосовно змін до Бюджетного кодексу, які відновлюють середньострокове планування місцевих бюджетів.

Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань бюджету Роксолана Підласа.

«Про середньострокове планування державного та місцевих бюджетів ідеться в Меморандумі з МВФ (не структурний маяк, але текстова частина, яка перераховує наміри України). Також цей законопроєкт та підзаконні акти до нього дуже імовірно стануть однією з умов для фінансування від Світового банку», – пояснила парламентарка.

За її словами, законопроєкт відновлює середньострокове планування місцевих бюджетів, фактично складення прогнозу місцевих бюджетів на 3 роки. Виняток – тимчасово окуповані території або території, на яких ведуться активні бойові дії.

Крім того, додала очільниця бюджетного комітету, розширюються напрямки використання залишків коштів ОМС.

«Додаємо: погашення кредиторської заборгованості, облаштування місць тимчасового перебування ВПО, співфінансування з місцевих бюджетів та придбання ОВДП строком більше 1 року», – уточнила Підласа.

Також, зазначила вона, місцеві ради зможуть надавати фінансову гарантію не тільки на запозичення для інвест-проєктів, але і на кредити-рефінансування раніше взятих позик, за погодженням з Мінфіном.

Відповідно до законопроєкту органам місцевого самоврядування дозволяється ще на 6 років (до 2030 року) не застосовувати норми Бюджетного кодексу щодо загального обсягу місцевого боргу, але має бути погодження Мінфіну.

«Рада розгляне законопроєкт №11131 вже на найближчому засіданні. Передбачаю, що до другого читання народні депутати подадуть й інші поправки, які підтримують місцеве самоврядування», – підсумувала Роксолана Підласа.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy