Підприємствам, які використовують від 80% електроенергії власного виробництва, не обмежуватимуть світло: Данило Гетманцев про рішення уряду
- 78
Підприємства, які покриватимуть не менше 80% споживання електроенергією власного виробництва, у разі вимкнень світла залишатимуться заживленими. Такий крок дозволить розбудовувати децентралізовану генерацію, а також підвищити надійність енергопостачання.
Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, прокоментувавши відповідне рішення уряду.
За його словами, раніше норма про не відключення діяла щодо підприємств, які покривали не менше 80% свого споживання за рахунок імпорту, і на неї дуже активно скаржився бізнес. По-перше, через ціну імпортної електрики, по-друге, – через обмеженість міждержавних перетоків, адже Україна не може пропустити сюди більше, ніж узгоджені з нашими партнерами обсяги.
«Запропоноване зараз – це краще рішення, порівняно з тим, що було», – акцентував парламентар.
Він пояснив, що, по-перше, це можливість для держави зробити ще один крок до розбудови децентралізованої генерації, а для бізнесу – підвищити надійність енергопостачання.
«Країні-агресору більш-менш вдається полювати на велику генерацію: цієї весни ми втратити 9,2 ГВт потужностей ТЕС та ГЕС. Однак ніколи не вистачить запасів ракет, щоб уразити сотні та тисячі нових енергетичних об’єктів невеликої чи середньої потужності, які обслуговуватимуть одне підприємство чи, приміром, групу компактно розташованих підприємств, які скооперуються і побудують своє власне джерело енергозабезпечення», – зазначив народний депутат.
По-друге, додав він, це будуть об’єкти, побудовані не на технологіях 50-70-х років минулого століття з відповідними втратами під час виробництва та передачі, а сучасні, значно більш ефективніші енергетичні потужності.
«По-третє, це додатковий стимул для реалізації програм підвищення енергоефективності підприємств, адже їхнє впровадження дозволить будувати об’єкт меншої потужності. І ми вже бачимо, що ціла низка бізнесів не тільки почала робити власні розрахунки, а й вже будує власні генеруючі потужності для своїх потреб», – акцентував Гетманцев.
Крім того, зазначив парламентар, держава пропонує бізнесу, якому фінансово складно самотужки потягнути будівництво власного енергетичного об’єкта, різноманітні програми підтримки. Наприклад, для малого та середнього бізнесу – це кредити у межах програми «5-7-9%» на газотурбінні, газопоршневі та біогазові генеруючі установки.
«Звісно, власна генерація – це не «універсальний рецепт». У кожному конкретному випадку потрібні ретельні розрахунки з урахуванням обсягів споживання у тому чи іншому технологічному чи супутньому процесі. Але це може стати варіантом, який суттєво зміцнить енергонезалежність бізнесу та покращить його енергозабезпечення», – підсумував Данило Гетманцев.