Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Петиції та публічні консультації - Шуляк розповіла про законодавчі ініціативи для народовладдя

  • 221
Петиції та публічні консультації - Шуляк розповіла про законодавчі ініціативи для народовладдя

Електронні петиції громадян незабаром можуть стати більш дієвим інструментом народовладдя – у разі ухвалення урядом законопроєкту №7283 «Про народовладдя в громадах», набрання необхідної кількості підписів під петицією означатиме винесення відповідної проблеми на обговорення на найближчій сесії ради.

Про це повідомила в ході публічної дискусії “Демократична стійкість парламенту в умовах війни: довіра та роль громадянського суспільства” Голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування Олена Шуляк.

“Жителі громад повинні мати якомога більше інструментів впливу на владу. Це можуть бути і місцеві референдуми, і різноманітні місцеві ініціативи, і публічні консультації, і участь у розподілі коштів місцевого бюджету, і громадська оцінка діяльності виконавчих органів влади, і участь у консультативно-дорадчих органах при ОМС. І, звісно, електронні петиції – у разі прийняття законопроєкту №7283, який наш комітет зараз готує до другого читання, їх розгляд буде відбуватися набагато оперативніше – на черговому засіданні ради”, – зазначила народна депутатка.

За словами Шуляк, законопроєктом №7283 передбачено досить широке коло можливостей громадян у народовладді і його ухвалення сприятиме розширення можливостей участі жителів в процесах прийняття рішень на місцевому рівні. Це, запевнила голова профільного комітету, покращить якість народовладдя на місцях, підвищить відкритість та прозорість діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування у сферах, де на сьогодні виникають проблеми, і зробить більш ефективною співпрацю органів місцевого самоврядування та жителів територіальних громад. Наслідком цього, вважає Олена Шуляк, стане збільшення довіра до органів влади з боку громадян.

Окрім інструментів, які передбачені законопроєктом «Про народовладдя в громадах», для підвищення залученості громадян у прийнятті надважливих рішень в Україні потрібно розвивати і практику публічних консультацій. Відповідний законопроєкт, який дозволить залучення цього інструменту у всіх сферах – №4254, вже готовий до другого читання. А поки він не прийнятий, лідерську роль у проведенні публічних консультацій беруть на себе парламентські комітети, зауважила Олена Шуляк.

«Цієї осені ми провели публічні консультації щодо вдосконалення програми єВідновлення. Цей кейс показав, що такі консультації — це не боляче і не страшно, але при цьому дають базу для прийняття важливих суспільних рішень і дозволяють почути і зібрати всі зауваження та пропозиції. Більше того, у публічних консультацій є багато форм, які у світі успішно практикуються, тому 2024-й ми розпочнемо з активного просвітництва колег-депутатів щодо необхідності якнайшвидшого розгляду законопроекту №4254”, – наголосила Олена Шуляк.

Вона також зауважила, що декларуючи амбітні євроінтеграційні плани, Україна повинна реально посилювати роль громадян у прийнятті надважливих рішень і інструменти народовладдя. Допомогти з реалізацією цих задумів, крім двох вже зазначених законопроєктів, покликані також законопроєкти №6401 – щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування, і №6319 – щодо удосконалення порядку організації, діяльності та припинення органу самоорганізації населення, які Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України включило до дорожньої карти з реалізації реформи децентралізації.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy