Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Перші результати демонополізації спиртової галузі: 1,5 млрд грн до держбюджету

  • 5588
Перші результати демонополізації спиртової галузі: 1,5 млрд грн до держбюджету

Скасування державної монополії на виробництво спирту дає позитивні результати для економіки України: від приватизації 28 спиртзаводів держава отримала 1,53 млрд грн, ці підприємства модернізуються, на них створюються робочі місця.

Про це заявила народна депутатка від «Слуги Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань економічної політики Роксолана Підласа під час робочої поїздки по Тернопільській області.

«На Тернопільщині я відвідала спиртзавод у Хоросткові, проданий на прозорому аукціоні у листопаді 2020 року за 66 млн грн. Побудований у 1930 році, завод стояв з 2014 року, але новий власник вже інвестував в реконструкцію понад 40 млн грн, стан готовності об’єкта – 80%», – повідомила вона.

Після запуску заводу обсяг виробництва зросте з 6000 до 9000 декалітрів на добу. Кількість робочих місць збільшиться з 62 до 200.

Роксолана Підласа нагадала, що приватизація підприємства, яке раніше входило до державного концерну «Укрспирт», стала можливою завдяки ухваленню у 2019 році Верховною Радою законопроєкту про демонополізацію спиртової галузі, ініційованого представниками «Слуги Народу».

«Раніше спирт могла виробляти тільки держава: ми мали штучну монополію з незрозумілим призначенням. В результаті цього частка тіньового обігу зросла з 10% у 2007 році до 55% у 2019-му. А бюджети різних рівнів недоотримували 8 млрд грн на рік», – сказала народна депутатка.

За її словами, роздержавлення спиртової галузі допомогло подолати цю проблему. Першими на приватизаційні аукціони виставляються непрацюючі заводи.

Потенційні інвестори – виробники продукції на основі харчового спирту; фармацевтичні компанії (зокрема, виробники антисептиків); виробники автомобільного палива; агрокомпанії, зацікавлені в переробці власної продукції, та інші бізнеси. Держава захищає бізнес таких інвесторів шляхом обмеження імпорту українського спирту до 2024 року.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy