Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Перші префекти з’являться в Україні вже в 2022 році – Віталій Безгін

  • 10930
Перші префекти з’являться в Україні вже в 2022 році – Віталій Безгін

Вже наступного року в Україні можуть з’явитися перші префекти. Це місцеві органи виконавчої влади, що займатимуться наглядом за конституційністю та законністю рішень органів місцевого самоврядування.

Таке сподівання висловив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

«Переконаний, що коли ми кажемо про наступний історичний крок у реформі децентралізації, то це має бути поява перших префектів на теренах України вже в 2022 році. Або за рахунок внесення змін до Конституції в частині децентралізації, або через ухвалення законопроєкту №4298 про місцеві державні адміністрації. У столиці чи в найменшій громаді? Бажано, щоб префекти з’явилися всюди. І ми це зробимо», – наголосив він.

Віталій Безгін нагадав, що законопроєкт №4298 в остаточній редакції містить систему нагляду, яка відповідає Європейській Хартії та підтримується всіма стейкхолдерами.

Він також додав, що питання внесення змін до Конституції в частині децентралізації має бути вирішене вже в 2022 році.

«Не можна це завдання залишати на 2023 рік, адже це рік напередодні виборів, коли в парламенті політики стає ще більше, ніж у міжвиборчий сезон. Тому зміни до Конституції мають бути ухвалені у 2022 році», – заявив він.

Серед важливих законодавчих завдань на поточний рік Віталій Безгін називає передачу адміністрування місцевих податків громадам.

«Сподіваємося втілити це в життя вже цього року за рахунок внесення змін до Податкового кодексу. Якщо ми хочемо, щоб громади несли відповідальність і наповнювали свої бюджети – вони повинні мати інструменти адміністрування місцевих податків. Невеличкій сільській громаді набагато важливіше, щоб ці податки сплачувалися, ніж умовному чиновнику в ДФС, який підпорядкований комусь у Києві і зосереджений на ПДВ, що наповнює держбюджет», – наголосив народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy