Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Перші матеріали по пожежах на Луганщині направлені до суду – Руслан Горбенко

  • 5021
Перші матеріали по пожежах на Луганщині направлені до суду – Руслан Горбенко

Співробітники ДБР оголосили підозри працівникам Луганської ДСНС та направили до суду матеріали трьох справ щодо масштабних пожеж на Сході країни у 2020 році.

Матеріали розслідування ТСК складають понад 1,5 тис. сторінок, загалом відкрито 7 кримінальних проваджень стосовно посадових осіб Держслужби з надзвичайних ситуацій та Військово-цивільної адміністрації.

За словами голови ТСК, народного депутата від фракції «Слуга Народу» Руслана Горбенка, співробітники Державного бюро розслідувань оголосили шість підозр працівникам Луганської ДСНС, матеріали ще трьох справ уже направлені до суду.

Загалом комісія провела 10 засідань, зокрема два виїзних у селищі Сиротино та Сєвєродонецьку, здійснила 5 інспекцій у населених пунктах, опитала 60 постраждалих. Члени ТСК з’ясували, що жителів селищ вчасно не сповістили про наближення вогню та не забезпечили централізовану евакуацію.

Також комісія розслідує виплати коштів постраждалим від пожеж та вже у грудні 2020 року домоглася виплати компенсацій 43 родинам на загальну суму понад 12 млн грн.

ТСК продовжує розслідування, на засіданні 30 березня члени комісії спілкувалися із представниками СБУ, Нацполіції, ДБР, а також – співробітниками наукового центру «Інститут судових експертиз». Запрошені експерти запевнили, що розслідування пожеж у Луганській області є пріоритетними.

Наразі багато постраждалих і досі не мають свого житла. Звертаючись до заступниці голови Луганської ОДА-ВЦА Наталії Романенко, заступник фракції «Слуга Народу» Максим Ткаченко констатував: «Ви сказали що вже дуже багато часу минуло. А люди на вулиці живуть у вас, люди в моїй області, мої земляки. Дуже багато часу минуло, а медпункт так і не відновлено, тому що ви за пів року не змогли цього зробити».

У процесі розслідування парламентська комісія також вивчає здатність керівників Луганської ВЦА організувати масштабну евакуацію населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

«На Сході сьомий рік іде війна, а що може відбутися, якщо виникне потреба в евакуації значної кількості людей у стислі строки? Це буде катастрофа та мільярдні збитки», – сказав Горбенко.

Нагадаємо, створена парламентом ТСК розслідує можливу бездіяльність Луганської ВЦА та ГУ ДСНС у Луганській області під час масштабних пожеж у 2020 році. Тоді згоріло понад 650 будинків, 17 осіб загинуло, вигоріло 25 тис. га лісу.

До комісії увійшли депутати фракції «Слуга Народу» Руслан Горбенко, Максим Ткаченко, Володимир Воронов, Сергій Іонушас та Павло Фролов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy