Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Перетворити музеї на туристичні магніти: гуманітарний комітет готує новий законопроєкт

  • 9826
Перетворити музеї на туристичні магніти: гуманітарний комітет готує новий законопроєкт

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики спільно з Міністерством культури та інформаційної політики працюють над змінами до закону про музеї і музейну справу. Йдеться насамперед про створення додаткових фінансових можливостей для розвитку пам’яток через запровадження механізму державно-приватного партнерства.

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, коментуючи підсумки виїзного засідання комітету у заповіднику «Переяслав».

«Покладатися виключно на державу в питанні збереження і розвитку туристичної привабливості наших історичних пам’яток не можна – треба розвивати механізми державно-приватного партнерства. Ми хочемо розробити нове законодавство, яке дозволить надалі ефективно зберігати нашу культурну, історичну та архітектурну спадщину, але при цьому перетворювати пам’ятки на туристичні магніти, розбудовувати навколо них туристичну інфраструктуру», – пояснив народний депутат.

Він додав, що наразі працює експертна група з представників Верховної Ради, експертів, залучених за підтримки USAID і Європейського Союзу. Документ планують презентувати наступного року.

За словами заступниці голови комітету, народної депутатки Євгенії Кравчук, музейна сфера тривалий час незаслужено залишалася поза увагою реформаторів, тоді як галузь чекає на зміни і має запит на них.

Вона додала, що державно-приватне партнерство, за досвідом багатьох успішних музеїв світу, є дійсно взаємовигідним і дозволяє суттєво покращувати стан пам’яток у короткотерміновій перспективі.

«Створення сучасної інфраструктури (у т. ч. у сфері гостинності: готелі, кафе та ресторани) не тільки зробить відвідування наших туристичних магнітів комфортнішим, а й допоможе музейним закладам отримати додаткові кошти на всі необхідні оновлення від ремонту приміщень до реставрації перлин колекцій. На базі комітету ми розпочинаємо активну роботу над розробкою відповідного законопроєкту», – наголосила Євгенія Кравчук.

Під час виїзного засідання Комітету гуманітарної та інформаційної політики депутати відвідали музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, Вознесенський собор та його дзвіницю, Михайлівську церкву, колишнє військове містечко № 4 та оглянули фонди НІЕЗ «Переяслав».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy