Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Переробка будсміття допоможе Україні отримати 50 млрд євро від ЄС: Олена Шуляк розповіла подробиці

  • 241
Переробка будсміття допоможе Україні отримати 50 млрд євро від ЄС: Олена Шуляк розповіла подробиці

Величезні об‘єми будівельних відходів, що утворилися внаслідок руйнувань від вибухів та обстрілів – один з багатьох наслідків повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Такі будівельні відходи складаються з залишків різних за структурою й походженням матеріалів, тому відрізняються від «класичного» будсміття, яке придатне для переробки. А їх закопування чи спалювання призведе до погіршення екологічної ситуації, адже через тривалий період розкладання будматеріали – один з найнебезпечніших джерел забруднення ґрунту та водних ресурсів.

Про це в інтерв‘ю виданню Mind повідомила Голова комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

За її словами, в Україні вже утворилося понад 100 млн тонн сміття внаслідок повномасштабного вторгнення, з них понад третина – будівельне сміття. Тільки в Бучанському районі за попередніми підрахунками зараз нараховується близько 2 млн тонн будсміття. Якщо говорити про Харків та область – це десятки мільйонів тонн. Тому питання його переробки і використання для України зараз – надзавдання.

“Україна вже вивчає міжнародний досвід у цьому питанні, адже сміття можна переробити на будівельні матеріали і використовувати в дорожньому господарстві/цивільному будівництві”, – зауважила народна депутатка і додала, що у більшості держав вже зараз частка переробки будівельних відходів становить в середньому близько 50% від загального обсягу виробництва будматеріалів.

Наприклад, у Нідерландах у повторне використання йде близько 90% будівельних відходів, в Данії – 81%, у Великобританії – 45%, у Фінляндії – 43%.

Як зазначила очільниця партії “Слуга Народу”, демонтаж і переробка будівельного сміття у світі є вигідним бізнесом, а для України це ще й нагальне питання екологічної безпеки та додаткових можливостей для комплексної програми відновлення зруйнованої інфраструктури внаслідок повномасштабного вторгнення. Тому вкрай важливо розробити не просто порядок використання та утилізації будсміття, але й дієві інструменти стимулювання бізнесу заходити в цю нішу.

“Також потрібно враховувати, що переробка будівельних відходів і їхнє повторне використання – одна з основ циркулярної економіки і один з принципів зеленого відновлення. Усе це – частина «українського Bauhaus», принципу, який закладений у розробку українського плану для отримання 50 млрд євро фінансової допомоги у вигляді грантів і кредитів від ЄС”, – пояснила Олена Шуляк.

Нагадаємо, у серпні 2023 року ізраїльська компанія GreenMix, що спеціалізується на переробці будівельного сміття, заявила про готовність інвестувати у будівництво заводу з екологічної переробки будівельного сміття та демонтувати зруйновані під час бойових дій багатоповерхівки у передмісті Києва – Бучі. Досі такої технології в Україні не було, тому деокупована Київська область може стати пілотним проєктом.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy