Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Павло Сушко: Життя дітей з інвалідністю стане більш безбар’єрним

  • 9833
Павло Сушко: Життя дітей з інвалідністю стане більш безбар’єрним

Міністерство соцполітики скасує постанову №586, яка передбачала проходження комісії для отримання дозволу на навчання дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю в спеціальних школах.

Про це повідомив голова ТСК з розслідування порушення прав дитини, заступник керівника фракції «Слуга Народу» Павло Сушко, який разом з депутатами-членами комісії відвідали заклади освіти та соціального захисту у регіонах Рівненщини та Волині.

«Зі скасуванням постанови, про що нас вже повідомила міністр соцполітики Марина Лазебна, для отримання дозволу на навчання такої категорії дітей батькам не потрібно проходити комісію і чекати її дозволу. Потрібно лише звернутися до інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ), де фахівці оглянуть дитину і нададуть дозвіл на навчання у спецшколі. Таким чином життя дітей стане ще більш безбар’єрним в Україні», – наголосив він.

Річ у тім, що зараз батьки таких дітей зобов’язані після проходження ІРЦ ще раз проходити комісію, куди входили чиновники і були випадки відмови в зарахуванні на навчання з можливістю цілодобового перебування до спеціальних та спеціалізованих шкіл без причини.

«Ми рік боролися проти цієї постанови і досягли порозуміння з Міністерством соцполітики. Нова постанова зобов’яже чиновників ходити та перевіряти, куди і які діти потрапили, чи нема часом якихось зловживань. Натомість батькам не потрібно буде ходити на комісії і доводити, що їхні діти мають особливі освітні потреби, адже це принизливо. Кожна дитина в Україні має право на доступне та комфортне навчання», – підсумував Павло Сушко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy