Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Павло Сушко: Як зробити інклюзивну освіту реальною реформою, а не імітацією

  • 9244
Павло Сушко: Як зробити інклюзивну освіту реальною реформою, а не імітацією

Забезпечення освітніх прав дітей військовослужбовців, достатній рівень державних субвенцій, наявність фахівців для надання інклюзивних послуг – ТСК на захист прав дітей продовжує працювати над забезпеченням якісної інклюзивної освіти дітей з ООП в загальноосвітніх школах.

«Наша головна мета – виявити проблеми і напрацювати нормативну базу для покращення і реального забезпечення якісним інклюзивним навчанням кожної дитини, яка його потребує», – сказав під час засідання комісії голова ТСК, заступник голови фракції «Слуга Народу» Павло Сушко.

Серед головних питань засідання – ситуація, в якій опинилися директори шкіл. В умовах реформи деінституціалізації перед ними нині постає вибір між двома варіантами порушення закону: відмовити дитині з ООП в зарахуванні до інклюзивного класу, в якому вже набрано допустиму нормативами кількість дітей, при цьому порушити її право на освіту. Чи таки зарахувати до заповненого класу, при цьому порушивши відповідні норми та наражаючись на скарги батьків.

Також існує проблема щодо недостатнього розміру державної субвенції на надання підтримки особам з ООП. Її розмір не змінюється вже кілька років, при тому що кількість дітей, які навчаються в інклюзивних класах, постійно зростає.

Обговорили учасники і проблему кількості фахівців для забезпечення якісних інклюзивних освітніх послуг.

«Ця цифра не відстежується і не враховується як індикатор оцінки якості впровадження інклюзивної освіти. Беруться тільки показники дітей в інклюзивних та спеціальних класах. Це все не сприяє впровадженню якісної інклюзивної освіти в Україні», – наголосив Павло Сушко.

Окрім того, на засіданні комісія розібрала ситуацію, що трапилася в 58-й школі м. Києва, де вчитель підняв руку на учня з особливими освітніми потребами. Влітку відео про цей інцидент збурило всю країну.

Як голова ТСК Павло Сушко звернувся до омбудсмена з прав людини, до освітнього омбудсмена, до міністра з питань освіти і науки, до голови КМДА та департаменту освіти з вимогою переглянути, провести об’єктивне розслідування, встановити реальні причини цього випадку і пояснити рішення щодо звільнення молодого асистента вчителя, яка поділилася відео!

Окремо на ТСК порушили питання і розбиратимуться із рівнем забезпечення освітніх прав дітей військовослужбовців. Адже є звична практика переводу військових із сім‘ями до іншого місця служби. Особливо до віддалених регіонів.
Як при цьому враховуються права дітей прикордонників на отримання якісної освіти відповідно до потреб за новим місцем проживання – залишається відкритим питанням.

Тож ТСК звертатиметься до Держприкордонслужби з вимогою надати статистику: по кількості сімей військовослужбовців, в яких є діти дошкільного та шкільного віку і які з них мають особливі освітні потреби; яким чином відбувається соціальний захист військовослужбовців та членів їхніх сімей; стан забезпечення житлом сімей військовослужбовців тощо.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy