Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Павло Сушко: Як держава захищає та рятує дітей в умовах воєнного стану

  • 386
Павло Сушко: Як держава захищає та рятує дітей в умовах воєнного стану

Евакуація дітей з небезпечних територій, вирішення питань усиновлення, повернення незаконно вивезених до рф дітей – уподовж війни держава активно займається питаннями захисту дітей, а особливо порятунком дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це заявив народний депутат «Слуги Народу» Павло Сушко під час спільної пресконференції у Києві.

«На жаль, безтурботне дитинство і світлі мрії наших дітей зруйнувала війна. Понад 2 млн дітей залишили Україну в пошуках безпеки за кордоном. Ще 2,5 мільйони дітей переміщено всередині країни», – зауважив він.

Серед першочергових завдань з перший днів війни стала евакуація дітей, розповідає Павло Сушко. Так, у перших числах березня при уряді було створено Координаційний штаб з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану, куди увійшли представники всіх ключових міністерств і відомств, дотичних до розв’язання проблем у сфері захисту дітей, народні депутати, представники громадського сектору та міжнародних організацій.

«Мета діяльності Штабу – консолідація зусиль щодо процесу евакуації дітей, моніторинг дотримання прав переміщених дітей, аналіз ситуації у сфері захисту прав дітей та адаптація вимог нормативних актів до умов воєнного стану. Завдяки спільним зусиллям евакуйовано за кордоном або більш безпечні місця України майже 6 тис. дітей у складі організованих груп з 214 закладів. Окремо проводиться евакуація прийомних сімей та ДБСТ, опікунських родин», – повідомив політик.

Окрім того, зазначив народний депутат, понад 3 тис. дітей за час війни залишились без батьківського піклування, де 541 – внаслідок обставин воєнного стану (загибель батьків, відсутність зв’язку з батьками або законними представниками, що залишилися на окупованих територіях або потрапили в полон, у фільтраційні табори).

«За ініціативи радниці Президента Дарії Герасимчук було створено чат-бот «Дитина не сама», де небайдужі громадяни залишають заявки про своє бажання надати тимчасовий догляд такій дитині, а також можуть отримати консультацію щодо інших форм сімейного влаштування дітей. Загалом за час війни усиновлено понад 300 дітей», – сказав Павло Сушко.

Серед важливих кроків для порятунку та захисту дітей – ухвалення парламентом закону про Державну службу України у справах дітей, який надасть змогу громадам створити всі умови для повернення наших дітей з евакуації, а також повернення українських дітей, вивезених у рф. За повідомленнями у відкритих джерелах окупантів, таких щонайменше 557 тис.

«Україна перевіряє цю інформацію, працює на встановленням даних вивезених дітей, вже ідентифіковано понад 7 тисяч. Вдалося повернути 53 дитини. На окупованих територіях діти та їх батьки піддаються шаленому тиску, їх примушують йти до школи та навчати дітей за російськими програмами. Тобто робиться все, щоб асимілювати наших дітей, змусити забути про їхнє коріння», – підсумував він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy