Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Павло Сушко розповів, які зміни чекають на кіноіндустрію

  • 6028
Павло Сушко розповів, які зміни чекають на кіноіндустрію

Нові правила пітчингу, збільшення кількості джерел для фінансування кінопроєктів, вдосконалення системи кеш-рібейтів та запровадження системи єдиного електронного квитка. Перший в історії українського парламенту профільний підкомітет у сфері кінематографу та реклами продовжує впроваджувати зміни, на які індустрія чекала десятки років.

Про це заявив заступник голови комітету, голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

Серед головних змін у кіноіндустрії він назвав запровадження системи єдиного електронного квитка.

«Вона потрібна для забезпечення прозорості ринку, аналізу ефективності розподілу державної підтримки, отримання даних із аналітики та прогнозування щодо наступних проєктів для кінопродюсерів», – пояснив він.

Також у планах комітету вдосконалити систему отримання кеш-рібейтів (повернення іноземним продюсерам частини витрачених коштів на виробництво фільмів в Україні).

Отримати їх можна буде прозоро та швидко в застосунку «Дія».

Планується впровадити і регіональні кеш-рібейти, щоб не лише в Одесі та Києві знімали кіно, а й в різних регіонах України.

Серед важливих змін також нові правила пітчингу. За словами Павла Сушка, потрібно чітко відокремити категорії кіно.

«Наприклад, авторське кіно. Його КPI –це фестивалі, а тому ми не повинні вимагати від авторського кіно касових зборів. КPI комерційного кіно – це досягнення касових зборів», – пояснив він.

Готуються комплексні зміни до Закону України «Про підтримку кінематографії в Україні». Туди хочуть додати поворотну форму державної підтримки, щоб стимулювати продюсерів робити комерційне кіно в Україні та не залежати від експертів.

Використання при зйомках військової та іншої спеціальної техніки. Це створить прозорі умови та єдині правила для всіх, а також збільшить надходження податків до державного бюджету.
Важливим у питанні розвитку кіно стане і збільшення кількості джерел фінансування для його виробництва.

За словами Павла Сушка, продюсери повинні мати можливість залучати кошти на зйомки не лише з Держкіно, а й з інших державних та недержавних фондів, як це відбувається в інших країнах світу, де працюють десятки фондів для фінансування кінопродуктів.

«Ми повинні розробляти нові можливості. Наразі працюємо над тим, щоб продюсери мали можливість взяти кредит зі зниженою ставкою під зйомку проєкту», – повідомив політик.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy