Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Павло Сушко: Ми виступаємо на захист прав дітей з інвалідністю

  • 7694
Павло Сушко: Ми виступаємо на захист прав дітей з інвалідністю

Головна мета роботи ТСК – визначити оптимальний законодавчий шлях для зупинки масової ліквідації спеціальних та санаторних шкіл.

Про це наголосив голова ТСК, народний депутат від «Слуги Народу» Павло Сушко під час чергового засідання комісії, де учасники обговорили проблемні питання реформування та функціонування закладів інституційного догляду та виховання в умовах децентралізації.

«Варто визнати, що справжня причина, чому їх закривають, – банальна нестача коштів. Через це під егідою реформи місцеві органи влади економлять на тих, хто не може себе захистити – на дітях. Але ми, члени ТСК, виступаємо на їхній захист.
І робимо все, щоб захистити права дітей з нозологіями на освіту», – сказав він.

Так, на засіданні розібрали ці питання на прикладі Івано-Франківської області.

На паперах реформа ДІ видається гарною, зазначає Павло Сушко.
Інтернатні заклади, як їх називають реформатори, максимально закриті. Завдяки цьому Івано-Франківська область єдина в Україні виконала і навіть перевиконала такий показник реформи, як зменшення кількості спеціальних шкіл-інтернатів.

«Завдяки відвідуванню області ми на власні очі побачили дійсні наслідки цієї реформи. Відчули дисонанс між тим, який вигляд це має у звітах, та тим, як ця реформа реалізована. А реалізована вона на Прикарпатті таким чином, що спеціальні та санаторні школи закриті, але кількість дітей в інституціях практично не зменшилася. Особливо це стосується дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та СЖО. Ці діти просто переводяться з одного закладу в інший», – із прикрістю констатував депутат.

Учасники ТСК закликають реформаторів облишити в спокої дітей з інвалідністю та звернути увагу на загальноосвітні школи-інтернати, де, як свідчать останні події, саме і відбуваються кричущі порушення прав дітей.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy