Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Павло Сушко: Ми приїдемо в кожну область України і ніде не дозволимо порушувати права дітей

  • 5222
Павло Сушко: Ми приїдемо в кожну область України і ніде не дозволимо порушувати права дітей

ТСК з розслідування порушення прав дитини буде й надалі відстоювати гідні умови проживання дітей з особливими освітніми потребами, розбиратиметься з причинами відмов соцслужбами у можливості цілодобового перебування дітей в закладах і боротиметься проти незаконного закриття спеціальних шкіл.

Про це наголосив голова ТСК, заступник керівника фракції «Слуга Народу» Павло Сушко, коментуючи виїзне засідання, де разом з депутатами-членами комісії відвідав спеціальні, санаторні та спеціалізовані школи та школи-інтернати Рівненщини і Волині.

«Позитивні зрушення в регіонах є. Наприклад, у Клевані діє прекрасний інклюзивно-ресурсний центр, який допомагає дітям розвиватися. Під час відвідування шкіл ми побачили, як директори люблять дітей, як борються за них, і ми їм будемо в цьому допомагати. Водночас безсердечність деяких чиновників призводить до замовчування порушення прав дітей. І сьогодні під час засідання ми розібрали це. Ми не дамо порушувати права дітей і приїдемо в кожну область, щоб перевірити ситуацію на місцях», – сказав голова ТСК.

Серед головних проблем, які порушували під час засідання – необхідність створити гідні умови для дітей з особливими освітніми потребами, які проживають в закладах. Йдеться зокрема про наявність простору в кімнатах, де ночують діти, незламаних меблів та – банально – дзеркал у санвузлах.

Окрім того, на засіданні звернули увагу на проблему утримання дітей у будинках сімейного типу. Відповідальні чиновники звітують про сучасні умови для дітей, що нібито реформа відбулась, але, як каже Павло Сушко, на жаль, ми побачили некомфортні для повноцінного розвитку дітей умови: є необхідність в ремонті приміщень, наявна пліснява, потрібна допомога в оплаті за комунальні послуги, адже для родин, де проживає по 10 дітей, вартість опалення – непосильна.

Наприклад, в Олександрії через передачу котельні в приватні руки тарифи на опалення є просто непосильними для сімей, які виховують по 10 дітей. У результаті – у деяких сімей арештували майно, адже вони не мають змоги оплатити всі послуги.

«Умови проживання дітей не відповідають вимогам, а відповідні органи звітують, що проблем нема. Батьки звертаються до міністерства, різних організацій, а відповіді не отримують. Це системні проблеми, ми не повинні мовчати і казати, що все добре. Якщо є проблеми, їх треба вирішувати», – наголосив Павло Сушко.

Ще одна проблема, з якою стикаються батьки дітей з особливими освітніми потребами – ненадання органами опіки дозволу на цілодобове перебування дитини у відповідному закладі. Йдеться про випадки, коли потрібний дитині освітній заклад розташований на суттєвій відданні від дому, і тому батьки не мають змоги привозити дитину щодня. Павло Сушко звернувся до голови Рівненської районної держадміністрації з проханням надати причини таких відмов.

Серед питань, які також порушували під час інспекції закладів та засідання ТСК – незаконне закриття шкіл, які так потрібні для дітей з інвалідністю.

Наприклад, Липлянська спеціальна ЗОШ-інтернат. Місяць тому на засіданні обласної ради депутати вирішили реорганізувати, а точніше – ліквідувати заклад без обговорення з батьками дітей, без вирішення подальшої долі, де вони навчатимуть, і чи зручно їм буде добиратися до школи.

«Якщо є потреба в реорганізації закладу, тоді треба розробити дорожню карту і вирішити, де діти продовжать навчання, треба попрацювати з батьками, з’ясувати, які потреби в дитини, де вона живе і як добиратиметься до школи. Просто закрити школу легко, але що далі буде з дітьми? І взагалі – закриття школи без погодження такого рішення з МОНом – це порушення законодавства», – обурився голова ТСК.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy