Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Павло Сушко: Ми маємо скоригувати реформу деінституціалізації заради кращого життя дітей

  • 9234
Павло Сушко: Ми маємо скоригувати реформу деінституціалізації заради кращого життя дітей

Скорочення кількості дітей з особливими освітніми потребами у відповідних закладах освіти, відсутність перевірки поводження з дітьми після їхнього повернення в сім’ю, створення умов для закриття шкіл-інтернатів та дитячих будинків — ТСК із захисту прав дитини зафіксувала низку порушень під час виїзного засідання на Житомирщині.

Як наголосив голова ТСК, народний депутат від «Слуги Народу» Павло Сушко, говорити про можливість закриття інклюзивних закладів освіти можна тільки тоді, коли для кожної дитини будуть створені всі умови та послуги для подальшого життя та навчання.

«Спеціальна та інклюзивна освіти мають працювати в Україні без перешкод, а кожна дитина має право отримати комфортне та відповідне до її потреб навчання», — зауважив він.

Водночас під час засідання члени комісії виявили низку порушень прав дітей і наголошують на необхідності скоригування реформи деінституціалізації, щоб покращити ситуацію.

Так, наприклад, до спеціалізованого будинку дитини в Новоград-Волинську раніше потрапляло близько 25 дітей, які потребують догляду, нагляду та реабілітації, на рік. У 2020-му цифра знизилась до однієї дитини, а цього року — жодна дитина не потрапила до закладу. Наразі існує штучна перепона з боку чиновників щодо потрапляння сюди дітей, йде скорочення працівників і, таким чином, заклад послідовно готують до закриття.

«У нас питання, де зараз ці діти і що з ними? Чому їхня кількість зменшилась? Реформа деінституціалізації має бути про якість, про врахування інтересів дитини, а не просто показники — коли для звітності нам розповідають, що реформа відбулась, кількість шкіл-інтернатів скорочується, бо дітей віддали в сім’ю чи розподілили в інший заклад, але чи добре від того дитині — питання», — пояснив він.

Подібна ситуація і в Довбиській спеціальній школі-інтернаті. Там обласна державна адміністрація намагається під будь-яким приводом не надавати дозволи на перебування дітей в цьому закладі. При тому, що батьки надають всі необхідні документи, що підтверджують потребу цієї дитини навчатися в спеціальному закладі.

«Всі ті, хто хотіли ліквідувати заклад, робили все, щоб школа не набрала перший клас. Навіть зараз там немає 1-4 класів. Для цього
створили незрозумілу комісію, яка своїм рішенням відмовляла в навчанні дітям з нозологіями», — додав Павло Сушко.

Серед проблемних і ситуація з поверненням дітей в біологічні родини, де батьки перебувають в групі ризику. Наприклад, мати мала алкогольну залежність, але з часом отримала відповідні довідки та готова була прийняти дитину назад додому. Але після цього ніхто не перевіряє стан цієї дитини, якість стосунків в сім’ї, наявність дружньої атмосфери тощо. А потім фіксують випадки, коли діти повертались з сімей назад в інтернати з опіками на тілі від сигарет, були випадки й загибелі дітей з вини батьків.

Інша проблема, з якою зіштовхнулися члени ТСК, коли є негласна вказівка від чиновників не направляти дітей в дитячі будинки після лікування в лікарні. Наприклад, у Новоград-Волинську дитина 4 місяці після народження пробула в лікарні і її не переводили в дитячий будинок, хоча мали б.

Саме тому реформа деінституціалізації потребує коригування на місцях. Бо зараз там відбувається те, що було в інтернатах ще у 90-х роках. ТСК звернулась з відповідними зверненнями до правоохоронних органів і працюватиме над усуненням проблем.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy