Павло Фролов: Україна активно залучає міжнародних партнерів до вирішення житлового питання ВПО
- 202

Через знищення росією житлової інфраструктури, Україна стикнулась з найбільшою гуманітарною кризою з часів Другої світової війни і потребує залучення всіх можливих ресурсів для її розв’язання.
На цьому наголосив Павло Фролов, народний депутат від фракції «Слуга Народу», член постійної делегації у ПА ОБСЄ, голова ТСК ВР з питань захисту прав ВПО та інших осіб на сесії парламентської асамблеї ОБСЄ в Ірландії.
«3,5 млн українців, за оцінкою Світового банку, втратили свої помешкання. Це 90 млн квадратних метрів житла або майже 10 років нового будівництва довоєнними темпами. Проте людям потрібно жити десь зараз, тому нам необхідні нестандартні підходи», – зауважив Фролов.
Парламентар розповів європейським колегам про проєкт закону, розроблений ТСК, щодо всеукраїнської інвентаризації всієї нерухомості усіх форм власності для вирішення житлової проблеми українців, житло яких зруйноване.
«Усі об’єкти, зокрема, потенційні для проживання, недобудови і земельні ділянки мають бути нанесені на онлайн-карту, яка буде з публічним доступом. Кожен, зокрема переселенець, біженець зможе вільно зайти на карту, знайти свій населений пункт і переглянути всі об’єкти нерухомості, включаючи технічний опис та фото кожної будівлі. І подати заявку на проживання», – пояснив Фролов.
За його словами, важливо продемонструвати світу, що Україна використовує всі свої внутрішні ресурси і створює прозорий ефективний підзвітний механізм для повоєнної відбудови житла для тих, хто його втратив.
«Також важливо, щоб усі міжнародні гуманітарні організації запропонували свої варіанти розв’язання житлової проблеми для постраждалих, щоб ми могли масштабувати найефективніші з них. Це буде унікальне цифрове рішення, створене у співпраці з усіма стейкхолдерами, яке допоможе подолати найбільшу гуманітарну кризу з часів Другої світової війни», – акцентував нардеп.
Реалізація цієї законодавчої ініціативи, зазначив він, сприятиме і додатковим іноземним інвестиціям.
«Відтак, у довгостроковій перспективі вирішуватиме як наші внутрішні проблеми, так і буде вигідною пропозицією для наших західних партнерів», – підсумував Павло Фролов.