Павло Фролов: Світова спільнота має консолідувати зусилля для подальшої підтримки ВПО та біженців з України
- 219

Необхідність збереження міжнародної підтримки внутрішньо переміщеним особам та біженцям з України. Такий підсумок сайд-івенту стосовно проблем українських переселенців, який організувала українська парламентська делегація разом з колегами з Румунії та Норвегії під час сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ в Бухаресті.
Про це повідомив Павло Фролов — народний депутат від фракції «Слуга Народу», член постійної делегації у ПА ОБСЄ, голова ТСК Верховної Ради з питань захисту прав ВПО та інших осіб.
«Понад 11 мільйонів українців зазнали переміщення: 4,7 млн у межах України та понад 6,5 мон перемістилися за кордон. Цього року гуманітарна допомога необхідна для майже 15 мільйонів осіб, що становить приблизно 40% населення України», – наголосив під час заходу парламентар.
За його словами, пошкоджено чи повністю знищено житло майже 4 мільйонів українців, а обсяг завданих російською агресію лише майнових збитків становить близько 500 мільярдів доларів.
«Вартість одного дня війни для України перевищує 100 мільйонів євро, і всі власні надходження до бюджету ми спрямовуємо на оборонні цілі. Цього року уряд змушений був скоротити виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (обсягом 50 та 70 євро), що призвело до втрати права на допомогу майже 1,5 мільйонами людей», – зауважив Фролов.
Внаслідок цього, акцентував він, багато внутрішньо переміщених осіб стикаються зі складним вибором між пошуком тимчасового захисту за кордоном або поверненням до тимчасово окупованих територій чи до районів бойових дій, що є неприпустимим і потребує збільшення фінансових ресурсів.
На сайд-івенті українська делегація розповсюдила аналітичний матеріал про становище українських ВПО та біженців, обговорила весь комплекс проблем, з якими повсякденно стикаються українські переселенці та можливі шляхи їхнього вирішення: використання російських активів, репарації, нове житлове законодавства, інвентаризація усієї нерухомості, яка може бути використана для проживання ВПО, перспективи компенсацій за втрачене житло на окупованій території тощо.
«Наша парламентська ТСК продовжує аналіз обсягів фінансової підтримки, допомоги у розміщенні та проживанні, особливостей надання медичних і соціальних послуг, сприяння зайнятості, доступу до освіти та інших інтеграційних заходів для українських біженців у кожній країні ОБСЄ для розгляду цього питання на засіданні комісії», – підсумував її очільник Павло Фролов.