Павло Фролов розповів, коли Міжнародний Реєстр збитків почне прийом заяв від постраждалих українців
- 200
Міжнародний Реєстр збитків почне прийом заяв в електронній формі через Дію від постраждалих українців вже у квітні цього року.
Про це розповів народний депутат «Слуги Народу» Павло Фролов в межах міжнародній конференції на тему «Відшкодування збитків, втрат та травм, спричинених агресією Російської Федерації проти України», організованої Радою Європи, Міжнародною організацією з Міграції, програмою Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
За його словами, на першому етапі – заяви лише щодо пошкодженого та знищеного житла, адже ця категорія є найбільш підготовленою з погляду наявності доказів руйнацій. Реєстр заснований під егідою Ради Європи, до нього вже приєдналися 43 держави (в т.ч. США, Канада, Японія) та Європейський Союз.
Надалі очікується прийом заяв від фізичних осіб, які найбільше постраждали від війни, а також заяв, пов’язані з пошкодженням або руйнуванням об’єктів критичної інфраструктури України. Після чого будуть впроваджені інші категорії. Загалом до Реєстру може бути подано понад 10 мільйонів заяв від постраждалих українців, повідомив народний депутат.
Правила та процедури подачі заяв до Реєстру вже розроблені та затверджені Радою Реєстру та будуть оприлюднені найближчим часом після схвалення Конференцією учасників.
«Міжнародний Реєстр збитків – це лише перший крок на шляху виплат репарацій, завданням якого є зібрання і систематизація всієї інформації про збитки від постраждалих українців. Реєстр не буде опрацьовувати заяви з погляду розв’язання питання про надання компенсації. Наступним кроком має бути заснування Міжнародної Компенсаційної комісії та Спеціального Фонду, який акумулюватиме кошти для виплат. Створення Компенсаційної комісії очікуємо до кінця цього року, а наповнення Компенсаційного фонду може відбуватись за рахунок конфіскації заморожених російських суверенних активів», – зазначив політик.
Україна має невдовзі здійснити низку заходів щодо створення правових механізмів збирання, фіксації та верифікації інформації про жертв та потерпілих російської агресії, а також системи доказування та підтвердження розмірів збитків.
Також на порядку денному започаткування національного обліку українців, життю та здоров’ю яких було завдано шкоди внаслідок збройної агресії російської федерації, можливість фіксації збитків, завданих юридичним особам, організаціям та суб’єктам господарювання, а також максимальне збереження доказів, що підтверджують завдання шкоди та збитків.