Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ПАРЄ ухвалила резолюцію, що дозволить покарати винних за злочини в Криму та ОРДЛО

  • 13834
ПАРЄ ухвалила резолюцію, що дозволить покарати винних за злочини в Криму та ОРДЛО

ПАРЄ проголосувала за резолюцію про припинення практики насильницьких зникнень на території держав Ради Європи. Документ містить пункти, важливі для подальшого справедливого покарання за злочини Росії в Криму та ОРДЛО.

Про це повідомила голова української делегації в Асамблеї, народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева.

«Це особливо важлива резолюція для України, адже з початку окупації АР Крим і міста Севастополя (Україна) було задокументовано 43 випадки насильницьких зникнень у Криму. З 43 жертв насильницького зникнення 11 осіб (усі – чоловіки) залишаються зниклими безвісти, а один чоловік перебуває під вартою. Правозахисники також мають інформацію, що на непідконтрольній Києву території ОРДЛО безвісти зникли 479 осіб, на підконтрольній – 723 особи, на території, підконтрольність якої не визначено, – 329 осіб, а під час бойових дій – 31 особа», – розповіла вона.

Українська делегація подала 6 поправок до резолюції, попередньо схвалені комітетом більшістю голосів і підтримані такою ж більшістю в залі. Зокрема, доповнили пункт важливою фразою, що Асамблея також висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з незрозумілою долею та місцем перебування жертв насильницького зникнення на території РФ та територіях, підконтрольних Росії, включаючи АР Крим, місто Севастополь, частини Донецької та Луганської областей ( Україна).

Також українська сторона домоглась доповнення пункту про визначення злочину насильницьких зникнень – саме відповідно до Конвенції ООН про насильницькі зникнення, учасником якої є Україна та інші демократичні держави – натомість Росія утримується від її ратифікації через злочини в Криму і на Донбасі, зауважила Марія Мезенцева.

«Ми доповнили документ закликом до держав-членів РЄ, щоб термін давності, якщо він застосовується до насильницьких зникнень, був тривалим і пропорційним надзвичайній тяжкості цього злочину, а також враховував його тривалий характер – це важливо в подальшому покаранні за злочини в Криму та ОРДЛО», – сказала вона.

Також наша делегація закликала держави-члени РЄ запровадити санкції проти державних органів, підконтрольних державі груп та осіб, причетних до справ про насильницьке зникнення на території держав-членів Ради Європи, або які перешкоджають ефективному розслідуванню таких випадків.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy