Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ПАРЄ проголосувала за резолюцію щодо посилення фінансової та соціальної підтримки ВПО та українських біженців

  • 140
ПАРЄ проголосувала за резолюцію щодо посилення фінансової та соціальної підтримки ВПО та українських біженців

Чергова резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи на підтримку України – «Невідкладний заклик до Європи та її партнерів: розроблення коротко- та довгострокових рішень щодо політики стосовно переміщених осіб з України та їхньої підтримки»

Про це повідомила заступниця голови парламентської фракції «Слуга Народу», членкиня української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.

Парламентарка навела статистику: з початку агресивної війни рф понад 5,9 мільйона громадян України знайшли притулок у Європі, а більше 500 000 переїхали за межі Європи. В Україні також налічується близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

«Резолюція, серед іншого, закликає до посилення політичної підтримки та надання необхідного фінансування для реалізації політики внутрішнього переміщення в Україні, підтримує продовження дії Директиви ЄС про тимчасовий захист для українців та пошук довгострокових рішень для проживання переміщених осіб», – розповіла народна депутатка.

Також, додала вона, резолюція підтверджує право осіб під тимчасовим захистом подавати заяву на отримання притулку та пропонується надання постійного проживання після трьох років перебування.
«Водночас довгострокові програми підтримки ВПО, які проживають в Україні, повинні включати фінансову допомогу для забезпечення доступу до житла, в тому числі соціального, а також кредити на відбудову приватного житла та іншу підтримку для пошуку довгострокових житлових рішень, в тому числі шляхом стійкої реінтеграції наринку оренди житла; а також психологічну підтримку», – акцентувала Кравчук.

За її словами, ПАРЄ також зазначає, що повернення переміщених осіб до своїх домівок може потребувати років підготовки, яку слід розпочинати вже зараз. Повернення, безумовно, передбачатиме надання фінансової допомоги на облаштування, а також має бути вирішене питання про виплату допомоги на облаштування та реінтеграцію протягом певного періоду.

Крім того, повідомила Євгенія Кравчук, документ містить посилання на прийняту вчора резолюцію її авторства і враховує її пропозиції: Асамблея наголошує на важливості створення можливостей для переміщених осіб в Україні зберігати і розвивати свою культурну спадщину.

Резолюція містить заклик до держав-членів, які приймають тимчасово переміщених осіб з України:
✓ полегшити їм доступ до власної спадщини, заохочуючи програми культурного обміну, партнерства, спільні мистецькі колаборації та організацію культурних фестивалів і виставок
✓ надавати підтримку та ресурси художникам, письменникам, музикантам та іншим працівникам культури шляхом фінансування ініціатив, грантів та програм резиденцій
✓ просувати українську мову, підтримуючи незалежних видавців та переклади української літератури, а також створюючи спеціальні книжкові полиці в бібліотеках.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy