ПАРЄ порушить питання насильницького переміщення українців до рф
- 389
Термінові дебати стосовно українців, які були насильницьки переміщені або переселені до рф або на тимчасово окуповані території, заплановано на найближчу чергову сесію ПАРЄ у квітні цього року.
Про це розповіла народна депутатка «Слуги Народу», член постійної делегації та віцепрезидент ПАРЄ, головуюча на засіданні Комітету ПАРЄ з соціальних питань, здоров’я та сталого розвитку (м. Марракеш) Олена Хоменко.
За її словами, очікується, що у звіті буде порушено низку важливих для України питань щодо насильницьки переміщених українців – ознаки геноциду у діях щодо дітей та спільні зусилля, які має докласти міжнародна спільнота для рятування та повернення цих людей і дітей в Україну.
«Особливої актуальності набуває цей звіт на фоні видачі ордера про арешт Путіна та уповноваженої з прав дітей рф, адже все більше світових інституцій переходять до серйозних дій до притягнення до відповідальності росії за її злочини. Ці факти будуть актуалізовані та підкріплені у фінальній резолюції до цього звіту», – розповіла вона.
Також, повідомила Олена Хоменко, під час засідання, на якому був присутній спікер палати представників парламенту Королівства Марокко Рахід Талбі Ель Аламі, комітет затвердив дві резолюції. Перша – про захист демокритичних цінностей у міжнародній торгівлі, і вона буде повністю прийнята на черговому засіданні Асамблеї у квітні.
Основні ідеї резолюції полягають у пріоритизації екологічних і соціальних цінностей у міжнародних угодах.
«Наприклад, краще захищати інвестиції у зелену енергетику, впроваджувати кращі трудові права у країнах-партнерах, адже робочі умови працівників у деяких східних країнах залишають бажати кращого. Таємничість укладання інвестиційних угод теж має залишитись у минулому – резолюція наполягає на прозорості цих процесів та тіснішому залученню народних депутатів та громадськості на всіх етапах. Усі підходи резолюції сприятимуть як покращенню екології та соціальних прав вдома, так і вимагатиме не менших стандартів від партнерів та захистить національного виробника», – пояснила народна депутатка.
Також ухвалено резолюцію про політичні стратегії для попередження, підготовки та реагування на наслідки природних катастроф. Вона набула критичної актуальності на тлі трагічних землетрусів у Туреччині та Сирії у лютому цього року. Звіт актуалізуватиме шляхи максимального запобігання негативним наслідкам, забезпечення злагоджених та координованих дій міжнародної спільноти на такі події та доступності фінансових механізмів.