Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ПАРЄ підтримала створення міжнародного трибуналу для розслідування агресії РФ в Україні: ухвалено резолюцію

  • 782
ПАРЄ підтримала створення міжнародного трибуналу для розслідування агресії РФ в Україні: ухвалено резолюцію

ПАРЄ продовжила свою діяльність щодо юридичних наслідків та притягнення до відповідальності винних осіб з керівництва росії за злочини проти міжнародного права і ухвалила відповідну Резолюцію.

Про це заявила голова української делегації в ПАРЄ, народна депутатка “Слуги Народу” Марія Мезенцева.

«За ініціативою Юридичного комітету, в ПАРЄ були ініційовані термінові дебати на тему «Агресія Російської Федерації проти України: забезпечення відповідальності за серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та інші міжнародні злочини». Це особливо важлива для України, Європи та цілого світу доповідь в контексті діяльності щодо започаткування спеціального трибуналу, який притягне до відповідальності винних осіб з керівництва росії за розв’язувану нею війну проти України та злочини за міжнародним правом, які вони скоїли. Ми вдячні доповідачеві, Президенту політичної групи EPP/CD, нашому гарному другові з Польщі Александру Почею за врахування наших пропозицій», – зауважила вона.

Загалом Резолюція містить ряд важливих позицій, які підсилюють окремі пункти вчорашньої загальнополітичної резолюції.

По-перше, Асамблея зазначає, що відповідні правові інструменти вже існують для переслідування воєнних злочинів і злочинів проти людства, а також, можливо, геноциду, а саме:

– Міжнародний кримінальний суд (МКС), якому в 2014 році Україна надала юрисдикцію розслідування військових злочинів і злочинів проти людства на її території;
– системи кримінального правосуддя України та будь-яких інших держав, які надали своїм судам універсальну юрисдикцію щодо таких злочинів.

По-друге, Асамблея нагадує про юридичний обов’язок запобігати геноциду та покарати його відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання, договірними сторонами якої є всі 46 держав-членів Ради Європи.

Також Асамблея закликає всі держави-члени та держави-спостерігачі Ради Європи терміново створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал, який повинен:

– отримати повноваження на розслідування та притягнення до відповідальності злочину агресії, імовірно скоєного політичним і військовим керівництвом Російської Федерації;
– застосувати визначення злочину агресії, яке встановлено у звичаєвому міжнародному праві, що також спонукало до визначення злочину агресії у статті 8 bis Статуту МКС;
– отримати право видавати міжнародні ордери на арешт і не обмежуватися імунітетом держави або імунітетом глав держав і урядів та інших державних посадових осіб;
– створюватися, зокрема, групою держав-однодумців у формі багатостороннього договору, схваленого Генеральною Асамблеєю ООН і за підтримки Ради Європи, ЄС та інших міжнародних організацій;
– мати штаб-квартиру в Страсбурзі (Франція), з огляду на можливу взаємодію з Європейським судом з прав людини, який розглядає численні пов’язані індивідуальні та міждержавні заяви.

Окрім того, у рекомендаціях, Асамблея рекомендує Комітет Міністрів Ради Європи заохочувати всі держави-члени брати участь у створенні спеціального міжнародного кримінального трибуналу для переслідування злочину агресії, нібито скоєного політичними лідерами та військовими командувачами Російської Федерації проти України, шляхом укладення багатостороннього договору між державами-однодумцями.

«Ми з колегами з делегації стали першими з міжпарламентських організацій, які на такому високому рівні надали перший ескіз майбутнього трибуналу – очікуємо від держав-членів Ради Європи долучення до такої ініціативи та їх політичну відповідальність. Росія буде покарана – зло буде покаране», – підсумувала Марія Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy