Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламентська ТСК контролюватиме розселення переселенців та надання їм допомоги

  • 730
Парламентська ТСК контролюватиме розселення переселенців та надання їм допомоги

Створена парламентська Тимчасова слідча комісія для перевірки можливих порушень у наданні гуманітарної допомоги візьме під контроль питання надання житла переселенцям та цільове використання гуманітарних вантажів й іншої допомоги. Про це заявив голова ТСК, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Сергій Козир.

«Це дуже важливе питання. У нас сьогодні в країні близько 7 млн переселенців, які потребують і гуманітарної допомоги, і розв’язання проблеми з житлом. Я, як переселенець з 2014 року, розумію, що це питання найактуальніше», – сказав Козир.

За його словами, разом з колегами Максимом Ткаченком та Русланом Горбенком, він щомісяця відвідує різні регіони, спілкується з переселенцями й добре знає, що їх турбує.

«Першочергово маємо проконтролювати використання тієї гуманітарної допомоги, яку надають наші партнери, волонтери й небайдужі громадяни України. А також перевірити ефективність використання державного майна, яке можна надати для розміщення наших людей», – пояснив депутат.

Він наголосив, що кожен, хто має достовірну інформацію про порушення, може звернутися до ТСК. Її члени перевірятимуть факти та звертатимуться до правоохоронців.

Серед завдань ТСК є й аудит житлового фонду України, щоб розв’язати проблему розселення переселенців.

«Люди мають відчути, що про них турбуються, допомагають. Люди мають отримати дах над головою, і над цим ми також працюємо. Наприклад, на балансі у профспілок є величезна кількість нерухомості, яка не використовується за призначенням. Це може стати ресурсом, який забезпечить тимчасовим житлом мільйони переселенців», – заявив заступник голови фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Максим Ткаченко.

За словами народного депутата від фракції «Слуга Народу» Руслана Горбенка, ТСК працюватиме і над створенням алгоритму допомоги переселенцям, об’єднуючи зусилля Міністерства з питань реінтеграції, місцевої влади та громад. Водночас йдеться і про ефективність використання допомоги.

«Мова про 19 млрд грн, які було виділено з державного бюджету на закупівлю гуманітарної допомоги і як підтримка для внутрішньо переміщених осіб та громадян, які постраждали від воєнної агресії», – сказав Горбенко.

Нагадаємо, 20 вересня парламент створив міжфракційну ТСК з питань розслідування можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави.

З представників фракції «Слуга Народу» до складу ТСК увійшли Максим Ткаченко, Руслан Горбенко, Сергій Демченко, Артем Культенко, Владлен Неклюдов, Галина Третьякова, Павло Фролов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy