Парламентарі обговорюють перегляд мінімальних роздрібних цін на продукти виноградарства
- 206
Через повномасштабне російське вторгнення виноробна галузь в Україні потерпає від збитків та потребує державної підтримки. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.
«Повномасштабне вторгнення та відключення електроенергії негативно впливають на галузь, деякі суб’єкти господарювання вимушені викорчовувати виноградники чи повністю припинити нерентабельну діяльність», – констатував Гайду.
За його словами, спостерігається негативна тенденція скорочення площ виноградників через низку проблем у галузі.
«30 років тому загальні площі насаджень винограду в Україні досягали 175,5 тис. га, зараз близько 40 тис. га. В Одеській області площа виноградників у 2023 році зменшилась на 2800 га у порівнянні з 2022 роком», – зазначив голова профільного комітету.
Він додав, що наявних програм підтримки недостатньо для стимулювання закладення нових кущів винограду. Ситуацію погіршує наявність на ринку дешевої фальсифікованої продукції.
Гайду зауважив, що сьогодні є необхідність перегляду встановлених урядом мінімальних роздрібних цін на продукти виноградарства, адже ціни не переглядалися з 2018 року. Тож винороби просять переглянути та встановити економічно обґрунтовані мінімально обгрунтовані ціни. Це допоможе відшкодувати витрати на виробництво та реалізацію продукції, а також сприятиме «здоровій» конкуренції та утруднить доступ недобросовісним виробникам на легальний ринок.
«Маємо спільно з виконавчою владою робите все для підтримки та стимулювання розвитку українських виноградарсько-виноробних підприємств. Це збільшить надходження до бюджету, сприятиме розвитку сільських територій та працевлаштуванню людей», – підсумував Гайду.