Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент зробив крок до енергетичної незалежності України

  • 622
Парламент зробив крок до енергетичної незалежності України

Народні депутати ухвалили урядовий законопроєкт № 6485, який передбачає нові мінімальні вимоги до енергоефективності будівель та їхню комплексну термомодернізацію.

«Ще у листопаді 2021 року Президент Володимир Зеленський анонсував програму «Велика термомодернізація». Вона передбачає утеплення багатоповерхових будинків, шкіл, садочків та лікарень. Це має стати одним з кроків до енергетичної незалежності України. На жаль, війна завадила цим планам, але перший крок до цього ми все ж таки зробили», – сказала голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, законопроєкт спростить процедуру розгляду заявки на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності. Також він дасть можливість поетапно фінансувати проєкти термомодернізації та роботи, які безпосередньо з нею не пов’язані, але які є необхідними для енергоефективності будівель.

«Ще одне важливе нововведення – запровадження нових мінімальних вимог до енергоефективності, які переглядатимуть не рідше ніж раз на 5 років. Ці вимоги застосовуватимуть при новому будівництві, реконструкції або ж капітальному ремонті. Вони будуть різними залежно від призначення та висотності будівель, а також виду будівництва», – пояснила очільниця «Слуги Народу».

Вона наголошує, що законопроєкт визначає правила термомодернізації споруд – цей процес не передбачає часткового утеплення фасаду, а має бути системним для всього будинку.

«Завдяки тепломодернізації люди зможуть суттєво знизити витрати на опалення, а країна буде здатна зменшити споживання імпортного газу», – підсумувала Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy