Парламент зробив крок до енергетичної незалежності України
- 645
Народні депутати ухвалили урядовий законопроєкт № 6485, який передбачає нові мінімальні вимоги до енергоефективності будівель та їхню комплексну термомодернізацію.
«Ще у листопаді 2021 року Президент Володимир Зеленський анонсував програму «Велика термомодернізація». Вона передбачає утеплення багатоповерхових будинків, шкіл, садочків та лікарень. Це має стати одним з кроків до енергетичної незалежності України. На жаль, війна завадила цим планам, але перший крок до цього ми все ж таки зробили», – сказала голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
За її словами, законопроєкт спростить процедуру розгляду заявки на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності. Також він дасть можливість поетапно фінансувати проєкти термомодернізації та роботи, які безпосередньо з нею не пов’язані, але які є необхідними для енергоефективності будівель.
«Ще одне важливе нововведення – запровадження нових мінімальних вимог до енергоефективності, які переглядатимуть не рідше ніж раз на 5 років. Ці вимоги застосовуватимуть при новому будівництві, реконструкції або ж капітальному ремонті. Вони будуть різними залежно від призначення та висотності будівель, а також виду будівництва», – пояснила очільниця «Слуги Народу».
Вона наголошує, що законопроєкт визначає правила термомодернізації споруд – цей процес не передбачає часткового утеплення фасаду, а має бути системним для всього будинку.
«Завдяки тепломодернізації люди зможуть суттєво знизити витрати на опалення, а країна буде здатна зменшити споживання імпортного газу», – підсумувала Шуляк.