Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент змінив законодавство про окуповані території

  • 2155
Парламент змінив законодавство про окуповані території

Через широкомасштабне вторгнення російських військ до України та запровадження воєнного стану народні депутати ухвалили законопроєкт №7270, який змінює чинне законодавство про тимчасово окуповані території. Про це заявив один з ініціаторів законопроєкту, депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Руслан Горбенко.

«У законопроєкті датою початку тимчасової окупації окремих територій України ми визначили 19 лютого 2014 року та закріпили незаконність цієї окупації. Також чітко визначені напрями захисту прав і свобод цивільного населення на тимчасово окупованих територіях», – сказав Горбенко.

Зокрема йдеться про порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

«Українці мають право безперешкодно заїжджати на підконтрольну територію України через КПВВ, а також через лінію розмежування – гуманітарними коридорами або будь-яким доступним способом. Якщо на тимчасово окупованих територіях тривають бойові дії, в’їзд туди обмежується до завершення боїв», – пояснив депутат.

Також у законопроєкті передбачена передача судових справ з судів на тимчасово окупованих територіях до судів на підконтрольній території у 20-денний термін.

Крім того, визначений перелік майна, яке дозволено завозити з окупованих територій, зокрема під час евакуації – особисті речі, меблі, побутову техніку.

«А ще ми прописали три головні мети державної політики на тимчасово окупованих територіях – деокупація, захист прав людини та забезпечення незалежності, єдності й територіальної цілісності України», – підсумував Горбенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy