Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент затвердив умови прийняття до громадянства України

  • 464
Парламент затвердив умови прийняття до громадянства України

Народні депутати ухвалили законопроєкт № 7606, який передбачає складання комплексного іспиту з основ Конституції та історії України для тих, хто бажає отримати українське громадянство, а також володіння українською мовою.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Руслан Горбенко.

«Ще 21 вересня 2022 ми з колегами року підтримали на нашому комітеті прийняття цього урядового законопроекту в першому читанні за основу.
А вже 15 листопада комітет рекомендував прийняти законопроект в другому читанні», – зазначив Горбенко.

Він пояснив, що до цього документу надійшла низка зауважень від Головного юридичного управління Верховної Ради, які слід було врахувати, і після цього законопроєкт ухвалили остаточно.

«Ми підвищили статус громадянства України, адже не вірно надавати його тим, хто не знає ні Конституції, ні історії держави, громадянином якої він хоче бути», – запевнив народний депутат.

За його словами, законопроєкт надає певним категоріям заявників на громадянство право скласти іспит протягом двох років з моменту отримання українського паспорту.

Зокрема це стосується людей, які мають визначні заслуги перед Україною або ж їхнє прийняття до українського громадянства становить державний інтерес. Також це стосується тих, хто на законних підставах служить за контрактом у ЗСУ, Нацгвардії або Державній спецслужбі транспорту.

«Не дотримав свого слова, не здав іспит – це буде підставою для припинення громадянства України. Але гадаю, таких випадків не буде, чи вони будуть поодинокими. Тому що зараз кожен має за честь бути громадянином держави, яка мужньо боронить себе і весь світ від російської агресії», – підсумував Горбенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy