Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент закликав міжнародні організації створити в Україні екологічну моніторингову місію

  • 108
Парламент закликав міжнародні організації створити в Україні екологічну моніторингову місію

Російська агресія призвела до шалених екологічних збитків, тому Верховна Рада закликала міжнародну спільноту створити спеціальну моніторингову місію для оцінки заподіяної шкоди.

Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна.

Вона нагадала, що у березні 2022 року на базі Держекоінспекції був створений Оперативний штаб з фіксації та розрахунку екологічних збитків.

«Наразі обсяг нарахованих екологічних збитків становить понад 60 млрд євро, але ця цифра стрімко зросте після визволення всіх українських територій», – зауважила Криворучкіна.

За її словами, весь світ є свідком порушення росією низки міжнародних договорів і конвенцій. Зокрема представники незалежних міжнародних організацій не мають доступу до контролю за станом довкілля на тимчасово окупованих територіях.

«Нині ніхто не знає ні про стан Азовського моря, до якого немає жодного фізичного доступу для відбору проб, ні про стан заповідника «Асканія Нова», ні про стан інших тимчасово окупованих територій», – констатувала парламентарка.

Вона додала, що саме тому парламент звернувся до низки організацій для того, щоб на міжнародному рівні фіксувати шкоду екології України

«Важливим є питання незалежного фіксування екологічних збитків. Саме тому, український парламент звернувся до Генеральної асамблеї ООН, Європарламенту та Єврокомісії щодо створення спеціальної екологічної моніторингової місії під егідою однієї з міжнародних організацій. Це б дало змогу не лише постійно контролювати стан довкілля на прифронтових та окупованих територіях, а й верифікувати випадки екологічної шкоди, які сьогодні фіксує Держекоінспекція», – пояснила заступниця голови профільного комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy