Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент захистить інвесторів у житлове будівництво – Олена Шуляк

  • 5529
Парламент захистить інвесторів у житлове будівництво – Олена Шуляк

З початком відбудови зруйнованого під час війни житла держава має захистити людей, які вкладають кошти у будівництво квартири, від недоброчесних забудовників. І такий механізм вже напрацьований, про це розповіла голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк у своїй колонці на ZN.ua.

У Верховній Раді планують розглянути законопроєкт № 5091, який має врегулювати низку проблем на ринку житла. Зокрема йдеться про захист інвесторів у будівництво житла.

«Саме зараз, коли країна планує та розпочинає відбудову житла, зруйнованого внаслідок воєнних дій, розвиток будівельної галузі набуває ще більш стратегічного значення. Законопроєкт дозволить уже незабаром, в умовах воєнного стану, запустити доступну іпотеку, актуальність якої лише збільшилася під час повномасштабної війни росії проти України», – пояснила Шуляк.

За її словами, багато років реаліями українського будівельного ринку були недовіра до забудовників і високі фінансові ризики через недоброчесність представників будівельного ринку та недосконале законодавство.

«Законопроєкт № 5091 довгий час розроблявся нашою командою та передбачає низку рішень, які покликані залишити ці явища в минулому. Насамперед буде створено такі умови, щоб продажі квартир були неможливі за відсутності дозвільних документів, та умов добудови об’єкта», – розповіла очільниця «Слуги Народу».

Вона констатувала, що забудовники не зобов’язані показувати, скільки квартир продано в будинку, який будується. Після прийняття законопроєкту забудовник не зможе продавати квартири, поки не зареєструє в реєстрі Міністерства юстиції кожну з них як окремий об’єкт майнових прав. А доступ до реєстру можливий лише за наявності всіх необхідних дозвільних документів.

«Після того, як усі об’єкти зареєструють, забудовники вже не матимуть можливості додатково продавати нежитлові приміщення у якості житлових або перетворити велику квартиру на кілька менших», – запевняє Шуляк.

Інвестор матиме право розірвати договір, якщо забудовник змінить технічні характеристики квартири або більш ніж на 6 місяців порушить термін здачі будинку в експлуатацію.

«У договорах першого продажу має бути закріплено зобов’язання продавця не лише добудувати, а й під’єднати будинок до інженерних мереж на постійній основі. Окрім того, забудовник на своєму вебсайті зобов’язаний опублікувати детальну інформацію про об’єкт і розкрити дані про себе та кінцевих бенефіціарів. Лише максимальні прозорість і зрозумілість процесів дадуть змогу забезпечити довірливі відносини в галузі», – впевнена Шуляк.

Вона переконана, що законопроєкт №5091 може стати стимулом як для програм іпотеки, так і для галузі будівництва загалом. Також він буде ще одним важливим етапом реформи містобудування, яка триває останні роки.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy