Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент впорядкував призначення пенсій людям на тимчасово окупованих територіях

  • 507
Парламент впорядкував призначення пенсій людям на тимчасово окупованих територіях

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8198, який передбачає подовження терміну оформлення пенсій для українців, що мешкають на тимчасово окупованих територіях, та територіях, де ведуться бойові дії.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Руслан Горбенко.

«Сьогодні маємо ситуацію, коли люди не можуть ні приїхати через лінію зіткнення, бо окупанти їх не випускають, ні подати заяву на виплату пенсії через веб-портал Пенсійного фонду, бо на окупованих територіях немає інтернету та не працюють вітчизняні оператори мобільного зв’язку», – констатував Горбенко.

Він пояснив, що за законом людина має звернутися за пенсією не пізніше трьох місяців після досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності. Тому у людей з тимчасово окупованих територій виникають непорозуміння з Пенсійним фондом.

«Їм відмовляють у призначенні пенсій, оскільки чинне законодавство не містить переліку причин, які можуть вважатися поважними для пропуску строку звернення. Тож я долучився до ініціативи моїх колег, щоб урегулювати це питання», – зазначив Горбенко.

За його словами, тимчасово на період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення або скасування діятимуть нові правила.

Людям, які проживають/проживали на території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або на тимчасово окупованій території України, пенсія призначається:

✅за віком – з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку;

✅по інвалідності – з дня встановлення інвалідності;

✅у зв’язку з втратою годувальника – з дня, що настає за днем смерті годувальника;

✅за вислугу років – з дня наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy